AOC 24G2U Ölü piksel

canchad

Hectopat
AOC 24g2U 24" monitörüm bugün geldi. Ekranın en sağ kısmında 2 tane ölü piksel var. Çok yaklaşınca görünüyor beyaz ekranda ama normal uzaklıktan bakıldığında görünmüyor bile. Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ölü pikselin çoğalmasıyla ilgi modele göre değişiyormuş. AOC'nin bu modelinde durum nasıl bilgili tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Aynı monitörün 27G2U olan modelini satın aldım, 1 haftadır sorunsuz kullanmaktaydım. Dün gece 1 tane kırmızı ölü piksel oluştuğunu fark ettim. Beyaz ekranda belli oluyor, siyah olanda belli olmuyor.
İncehesap üzerinden satın almıştım, 1 hafta olduğu için iade talebi oluşturdum. Bakalım ne kadar yardımcı olacaklar. :)
Dostum ne oldu?

Ben bu monitörü (AOC 24G2U) İncehesap üzerinden 1769 TL'ye aldım. 9 gündür kullanıyordum herhangi bir sorun yoktu taa ki bugün geceye kadar. Ders çalışırken bir anda ekranda siyahlık fark ettim. Hemen ölü piksel testi yaptım. Tüm renklerde bayağı sırıtan özellikle siyah ve beyaz renklerde çevreye yayılacak hatta yayılıyormuş gibi duran bir tane ölü piksel gördüm (PC sadece 2. ekran modundaydı). Ekran yansıtma seçeneklerini değiştirdim. 1 seneyi aşkın kullanmış olduğun laptopumun ekranında da ölü piksel gözüktü (monitör gelmeden önce laptopta ölü piksel yoktu eminim, monitör geldiği süre zarfında da herhangi bir şey olmadığına eminim laptopa). Daha sonrasında HDMI'yi çıkarıp PC'yi kapattım, PC'yi tekrar açtım (HDMI bağlı değilken) herhangi bir ölü piksel yoktu. Tekrar HDMI'yi monitöre bağladım ve ölü piksel kaybolmuştu yerinde yoktu ne laptopta ne de monitörde. İadenin bitmesine 5 gün var. İncehesap stoğunda bu monitör gözükmüyor. Sizce ölü piksel tekrar ortaya çıkar mı, İncehesap değişim yapar mı yoksa iade mi etmeliyim? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• IMG_0434.JPG
    IMG_0434.JPG
    115,1 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_0431.JPG
    IMG_0431.JPG
    73,5 KB · Görüntüleme: 58
Ben bu monitörü (AOC 24G2U) İncehesap üzerinden 1769 TL'ye aldım. 9 gündür kullanıyordum herhangi bir sorun yoktu taa ki bugün geceye kadar. Ders çalışırken bir anda ekranda siyahlık fark ettim. Hemen ölü piksel testi yaptım. Tüm renklerde bayağı Siri'tan özellikle siyah ve beyaz renklerde çevreye yayılacak hatta yayılıyormuş gibi duran bir tane ölü piksel gördüm (PC sadece 2. ekran modundaydı). Ekran yansıtma seçeneklerini değiştirdim. 1 seneyi aşkın kullanmış olduğun laptopumun ekranında da ölü piksel gözüktü (monitör gelmeden önce laptopta ölü piksel yoktu eminim, monitör geldiği süre zarfında da herhangi bir şey olmadığına eminim laptopa). Daha sonrasında HDMI'yi çıkarıp PC'yi kapattım, PC'yi tekrar açtım (HDMI bağlı değilken) herhangi bir ölü piksel yoktu. Tekrar HDMI'yi monitöre bağladım ve ölü piksel kaybolmuştu yerinde yoktu ne laptopta ne de monitörde. İadenin bitmesine 5 gün var. İncehesap stoğunda bu monitör gözükmüyor. sizce ölü piksel tekrar ortaya çıkar mı, İncehesap değişim yapar mı yoksa iade mi etmeliyim? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Laptopta ve monitörde de ölü pixel benzeri şey çıktıysa sorun yazılımsal bir programın ekranı karartmasından kaynaklı. Steam ile ilgili bir sorun yaşadınız. Bu sorunu araştırın Steam yapıyor ekranı böyle.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. İncehesap ile de iletişime geçtim onlar da kablodan kaynaklı ya da sizin dediğiniz gibi yazılımdan kaynaklı olabileceğini söylediler. Şuan monitörde bir sıkıntı yok bakalım hayırlısı.
Laptopta ve monitörde de ölü pixel benzeri şey çıktıysa sorun yazılımsal bir programın ekranı karartmasından kaynaklı. Steam ile ilgili bir sorun yaşadınız. Bu sorunu araştırın Steam yapıyor ekranı böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı