AOC 24G2U parlaklık problemi

gedrof

Hectopat
Merhaba, iyi forumlar. Başlıkta belirttiğim monitörü satın aldım fakat ekranın dört köşesi de resimlerde görüldüğü gibi karanlık, bu monitörün kusuru mudur? Değiştirmeli miyim yoksa herhangi bir parlaklık ayarı falan var mı? Bu arada masaüstü çözünürlüğüm 1024x768 fakat etkin sinyal çözümleme 1920x1080. Bu herhangi bir problem yaratır mı ya da nasıl düzeltebilirim?

WhatsApp Image 2019-11-11 at 20.10.33.jpeg

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
oyunda parlaklık ayarım en yüksekte birde diğer resimdeki problemi nasıl cozebilirim internette bulamadım çözümünü
Oyunda ki Parlaklık ayarınızı düşürmeyi deneyin, Onun yerine Monitör'ünüzün parlaklığını arttırın.

Merhaba. PC herhangi bir işletim sistemiyle (win 10 gibi) ilk açıldığında (oyunlardaki grafik ayarlarının dışında) ayni karanlık köşeler oluyorsa, bu monitörün arka aydınlatmadan sorumlu LED sistemiyle/LED sürücü inverteriyle/LED sürücü transistörleriyle, vb. elektronik donanımıyla ilgili bir sıkıntıdan muhtemelen olabilir. Monitörün tavsiye edilen çözünürlük & frekans ayarlarıyla da dolaylı ilgili olabilir, bu nedenle ekrandan görsel bir uyarıyla tavsiye edilen çözünürlük & frekans ayarları varsa eğer bu ayarların dışında kullanmamaya da çalışın. Eğer PC ilk açıldığında bu durumu sürekli stabilse, başka monitörlerde ise bu ayni durumu yoksa garanti süresindeyken monitörü verip yenisiyle değiştirin. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
peki etkin sinyal çözümlemeyi nasıl düzeltebilirim görüntü ve yazılar çok bulanık oluyor
Görüntü ayarlarına girin, Ölçek ve düzen kısmında 1920x1080P yapın. Ayrıca Metin uygulama öğelerinin boyutunu %100 yapın.

Ne yazık ki orasını bilmiyorum hocam, Hangi bağlantıyı kullanıyorsunuz?
HDMI eski monitörümde 75 HZ 1024x768 kullandıgımda monitörüm osd menüsünde ve görüntü ayarlar kısmında 1024x768 yazıyorda fakat bu yeni monitörde 1024x768 yaptıgım zaman goruntu ayarlarında hala 1920x1080 gozukuyor aynı şekilde monitörün osd menüsünde buda görüntüyü bulanıklaştııyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı