AOC 24G2U5 monitörde karıncalanma

550 Ti ekran kartının 120 hatta 144 Hz bile desteklediği yazılmış bir kontrol eder misiniz? 75 Hz ile çalıştırabilirsiniz büyük ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben 60 Hz'de 1660 Ti ile bu problemi yaşıyorum. 120 ve 144'te ise çok daha az çizgiler var. Dikkatli bakmak gerek.

550 Ti ekran kartının 120 hatta 144 Hz bile desteklediği yazılmış hocam bir kontrol eder misiniz?
nvidia kontrol panelinde max 60 hz yazıyor. Lakin şöyle bir şey oldu. Ben windowsun ayarlar bölümünden 75Hz'e alınca bir sorun kalmadı gibi gözüküyor. Ya da gerçekten bayağı azaldı.
Bu sorunu eski ekran kartı kullanırken yaşamıştım. G210 takılı olunca sisteme resimdeki gibi görünüyor ama RX5600XT takılı olunca görüntüde sorun olmuyor.
ben de umarım 5500xt takabileceğim bir gün...
550 Ti ekran kartının 120 hatta 144 Hz bile desteklediği yazılmış bir kontrol eder misiniz? 75 Hz ile çalıştırabilirsiniz büyük ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben 60 Hz'de 1660 Ti ile bu problemi yaşıyorum. 120 ve 144'te ise çok daha az çizgiler var. Dikkatli bakmak gerek.
monitörü normal ayarlardan 75Hz'ye alınca, nvidia kontrol paneline de 75Hz ayarı geldi. Sanırım çok basitmiş çözümü diyeceğim ama hala inanmakta zorlanıyorum. bu kadar kolay mıydı diye. o kadar hazırlamışım ki kendimi kötü senaryoya bi ilginç hissediyorum. mutluyum ama.

Edit: Şimdi gördüm düzeldi yazdığınızı tamamdır.

Bu arada HDMI ile mi bağlıyorsunuz? 550 Ti'da DP yok ama HDMI ve DVI girişi var sanırım tabi modeline göre değişebilir. Bazı üreticiler koymuyordu.

NVIDIA denetim masasında da gözükmesi lazım. O çözünürlük sayfasında hafif kaydırdığınızda "PC" çıkacak, oradan istediğiniz çözünürlüğü seçip sonra Hz değiştirmeyi deneyin. Üstteki seçeneklerde olmayabiliyor ama PC'de çıkıyor genelde 60 Hz üstü seçenekler, tabi kablo tipinize de bağlı.

den.png

Edit: Şimdi gördüm düzeldi yazdığınızı tamamdır.

Bu arada HDMI ile mi bağlıyorsunuz? 550 Ti'da DP yok ama HDMI ve DVI girişi var sanırım tabii modeline göre değişebilir. Bazı üreticiler koymuyordu.

NVIDIA denetim masasında da gözükmesi lazım. O çözünürlük sayfasında hafif kaydırdığınızda "PC" çıkacak, oradan istediğiniz çözünürlüğü seçip sonra HZ değiştirmeyi deneyin. Üstteki seçeneklerde olmayabiliyor ama PC'de çıkıyor genelde 60 Hz üstü seçenekler, tabii kablo tipinize de bağlı.

Eki Görüntüle 687173

Hallettim hallettim çok teşekkürler. Şu an böyle iyice yakından bakınca böyle bütun ekranda çok minik karıncalanmalar var gibi. Ama bu da normal bir şey sanırım değil mi?

Hallettim hallettim çok teşekkürler. Şu an böyle iyice yakından bakınca böyle bütun ekranda çok minik karıncalanmalar var gibi. Ama bu da normal bir şey sanırım değil mi?
Bütün 24G2U monitörlerde bu durum var diye düşünüyorum. Ama insanlar direk en yüksek Hz değerine aldığı için fark etmiyor. Sonuçta 60'ta çalışmak için değil, 75 Hz ve üstünde çalışmak için yapılıyor. Ama 60'ı da doğru dürüst desteklemesi lazım saçma sapan bir durum, monitörün tek eksisi gerçekten. Büyük ihtimalle normal bir durum, 75 Hz'de ciddi azalmalar olmuştur dediğiniz gibi.

Bütün 24G2U monitörlerde bu durum var diye düşünüyorum. Ama insanlar direk en yüksek Hz değerine aldığı için fark etmiyor. Sonuçta 60'ta çalışmak için değil, 75 Hz ve üstünde çalışmak için yapılıyor. Ama 60'ı da doğru dürüst desteklemesi lazım saçma sapan bir durum, monitörün tek eksisi gerçekten. Büyük ihtimalle normal bir durum, 75 Hz'de ciddi azalmalar olmuştur dediğiniz gibi.
Ucuz etin yahnisi oluyor bu da işte.

Ucuz etin yahnisi oluyor bu da işte.

Ülkemizde 75 Hz olan model 1000-1300 TL arası, 144 Hz olan model ise 1700 TL'lerde. Az para değil ama sıkıntı kur. İnsanlar yurt dışında bu modeli, genel olarak teknolojik olan her şeyi çok uygun fiyatlara alıyorlar biz de neler neler veriyoruz.

75 Hz olan şu an 130-150 Euro, 144 Hz olan ise en az 180 Euro'dan başlıyor. Yurt dışında tam bir bütçe monitörü yani. Çok da seviliyor. Ama burada lükse giriyor maalesef. Demem o ki bütçe monitörü de olmaktan çıkmaya başladı Türkiye'de.

Ama evet yurt dışında ucuz ve uygun fiyatlı diyebileceğimiz bir model kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı