AOC 27 144Hz mi vs. Rampage RM-270-X titan 165Hz

Bütçe
2000 - 2400
Aslında kağıt üzerinde Rampage iyi gibi gözüküyor olabilir fakat AOC biraz daha bu konuda marka yapmış ve bu konuya yönelmiş bir firma. Kendim daha önce 75 Hz bir monitörünü kullandım ve memnun kaldım, hiçbir sorun yaşamadım. Hala daha evde ikinci bilgisayarda kullanılıyor. Rampage konusunda ben olsam biraz çekingen davranırdım. Ama elinizde imkan olsa gidip görseniz hoşunuza da giderse neden alınmasın ? Malzeme kalitesi yerli yerindeyse markaya zaten garanti dışında pek işiniz düşmez. Rampage'in çoğu ürününde ürün kalitesi birbirini tutmuyor. Eğer bunda iyiyse bence alınabilir. Çoğu arkadaşımız var, Gamebooster, Gamepower vb. marka ürünler kullanan. Sonuçta hepsi Çin'den çıkma ve marka basıp satılan ürünler.

Yorumlarda bir arkadaş yazmış, Çin'den gelen ürüne marka basıp satıyorlar. Ve çoğu ürünü böyle. Bazı ürünlerinin yazılımlarında bile çince yazılar bulunabiliyordu. Mesela bende Snopy direksiyon seti vardı, ürünün driver bilgi kısmında Çince yazılar vardı. Snopy, Rampage, Everest, Mikado gibi çoğu marka Segment Bilgisayar firmasına ait. Yani ha snopy aldım, ha rampage aldım de bir şey fark etmez. Ben bu markalar kötü der miyim? Asla, fiyatına göre güzel ürün yaptıkları bile oluyor.

Keşke 2 hafta kadar önce zamanınız ve bütçeniz olsaydı, Amazon'da inanılmaz kampanya vardı. 165 Hz, 1080P 27 inç ve curved G27C4 MSI Optix monitörü 1900 liraya aldım. Şu anda baktığımda 2600 liraya satılıyor. Eğer bütçenizi biraz daha zorlarsanız size önereceğim bir monitördür. Yine de gönlünüze ne yatıyorsa onu alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı