AOC 27G2U nasıl sadece 120 Hz kullanılır?

Ma'at

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Yer
LTFH
Garantiye göndermem gerekecek kadar ciddi bir durum var ancak gönderecek durumda değilim maalesef. 141-144 Hz aralığında ekran berbat bir hâle geliyor. Bu nedenle aylardır 120 Hz olarak kullanıyorum. Bazı oyunları açarken 144 Hz olarak çalışmaya başlıyor ve düzeltmek için oyunun Config dosyalarından 120 Hz yapmam gerekiyor. Bu durum da canımı sıkıyor. Neyse, sorum şu: 144 Hz yenileme hızını nasıl tamamen iptal edip 120 Hz olarak kullanabilirim? Veya böyle bir şey mümkün mü?
AOC 27G2U ve RTX 2060 kullanmaktayım. Kablo ile ilgili bir sıkıntı değil. Hem HDMI, hem de DisplayPort kablosu ile aynı sorunu yaşıyorum.
Yaşadığım sorunu göstermem gerekirse:

sorun.jpg

@Kelebek_1034, zaten 120 Hz olarak kullanmaktayım. Benim sorum 144 Hz seçeneğini nasıl iptal edeceğim hakkında.
Gerçekten ilginç bir durum, geçmiş olsun. Bu değerler monitörün "base" değerleri olduğu için iptal edebileceğinizi sanmıyorum.
@Ma'at hocam bir de şunlara bakar mısınız?

1608077265261.pngBu kısmı 120Hz yapın.

Gerekliliğinden emin olamasam da aşağıdaki adımlar da ekstradan uygulanabilir.

1608077391862.pngBurayı da uygulama kontrolüne alın.

1608077577286.pngDaha sonra sık kullandığınız uygulamalardaki bu sekmeyi de 120Hz değerine ayarlayın.

Aşağıda bir de "tercih edilen yenileme hızı" yazar. Oraya ne yapmanız gerektiğinden emin olamadım. Denemediyseniz bunları da yapabilir misiniz?
144Hz iptal edilmese bile oyunlarda o ayarlamayı yapma durumunuz ortadan kalkabilir.

@Kelebek_1034, oralar gösterdiğiniz gibi olmasına rağmen yine sorun yaşanabiliyor maalesef. Garantiye vermekten başka bir çare yok gibi görünüyor. Yine de teşekkürler.

Güncelleme:
Garantiye gönderdim. 8 Ocak'ta kargoya verdim, 11 Ocak'ta servis kaydı oluşturuldu. Elime bugün (2 Şubat) ulaştı. Yine 3 günün kargo ile geçeceğini düşünürsek ~20 gün sürdü işlem. İş günü bazında bakarsak sanırım 15 iş günü oluyor.
Monitöre değişim yapıldı, şu an sıkıntısız olarak 144 Hz keyfini yaşayabiliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı