AOC 27G2U ve Gigabyte G27F

Hasoor

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam öncelikle.
Şu anda aktif olarak AOC 27G2U monitörü kullanıyorum fakat 3 monitörlü bir sistem kurmak için 2 adet daha monitöre ihtiyacım var. Daha sonra alırım dedikten 2 gün sonra AOC 27G2U stoklarda kalmadı maalesef ve ne zaman gelir, gelir mi gelmez mi bilmiyorum. Elimde yıl sonuna kadar İtopya'da geçerli bir çek olduğu için monitör almak istiyorum fakat çift monitör yapmaya kalksam bu iki monitör uyumlu olur mu herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım bilemedim. Bu konularda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum. İki monitörde 144 Hz, 1 ms, IPS panel fakat kontrast, parlaklık, pixel aralığı gibi bir ton ıvır zıvır özellik var ve ben hiç anlamam bu konulardan. Şimdiden teşekkürler.

Monitörler arasında uyumsuzluk bağlantıda olmaz. Fakat renk, parlaklık, kontrast oranlarında farklılık olur. Tıpatıp aynı renk olmaz. Kendin OSD menüsünden renkleri ayarlayabilirsen belki aynı tonları yakalayabilirsin. Yinede bu aradaki farklılıklar çok uçuk farklar olmaz. Gözün alışacağını varsayarak normal göreceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı