Gigabyte 27" G27F-2 ve AOC 23.8" Q24G2A

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Monitör
Gigabyte ve Aoc
Arkadaşlar aramıza yeni katılan bu monitörleri paylaşmak istedim.
Çünkü sınıfında farklı ve talep gören ürünler.

Gigabyte'nin G24F-2 modelinin 27 inç olan modelini de artık aramızda görmeye başlıyoruz. Henüz detaylı incelemeleri bulunmuyor. Teknik konulara şu an giremeyiz.
Fakat satışta olması bizler için çeşitlilik sunuyor. 24 inç modelinin ne kadar çok sattığını hepimiz biliyoruz. 27 inç modeli de epey tutulacaktır. Çıktığı fiyat bandı da ideal. Absürt fiyat değil. Büyük ihtimal lansman fiyatıdır. Artacağına eminim.
Gigabyte Kendi sayfasında da ürünü görebilirsiniz.

Diğer monitör ise AOC G2SPU familyasından. Kendisi 24 inç'te 2K çözünürlüğe sahip bir monitör.
Aoc 23.8" Q24G2A 1ms 165hz HDMI,DisplayPort FreeSync Gaming Monitör satışı da yapılmaya başlamış. Bu ürün Çin pazarında satıştaydı. Ülkemize gelmesi bir avantaj. 24 inç'te 2K çözünürlüğün sağladığı yüksek PPI değeri sayesinde görüntü epey kaliteli oluyor net belirteyim. Fiyat konusu bana sorarsanız ideal. 27 inç'ler en kötü 8K üzeri çünkü.
Yabancı kaynak olarak bazı bilgileri mevcut. Epey üzerinden de bakabilirsiniz.

Hocam hangi IPS panel oldugu hakkinda bir bilgi var mi? Samsung/AUO/LG?

Hocam hangi IPS panel oldugu hakkinda bir bilgi var mi? Samsung/AUO/LG?

AOC'un açıklamasında BOE olduğu düşünülüyor demiş. Henüz tam panelini bulamadım. Bu konuda biraz zaman lazım.
Gigabyte zaten bilinmiyor. Onu hiç sorma. Nedense büyük sitelerin ilgi alanına girmedi Gigabyte'nin bu modeli.

2K 165Hz IPS kıtlığında AOC ilaç gibi geldi diyebilir miyiz? Nasıldır detaylı bilgi edinebildiniz mi?

AOC olan modeli almayı düşünüyorum. Bir sıkıntısı var mıdır?

Hayır bulunmuyor.

2K 165Hz IPS kıtlığında AOC ilaç gibi geldi diyebilir miyiz? Nasıldır detaylı bilgi edinebildiniz mi?

Evet ilaç gibi geldi. Global olarak yokluk çeken bir ürün çünkü. 2K'da 24 inç monitörü her firma yapamıyor. Ayrıca 165Hz.
AOC bu işi başarmış. Teknik olarak A'dan Z'ye kapsamlı incelemesi henüz yok. Çin'de satılıyordu. Belki Asya ülkelerinde incelenmiştir. Fakat onları bulamam. İngilizce kaynaklar ise Link'te bıraktığım düzeyde.
Benim teknik bilgime sorarsan; dalında başarılı. PPI değerinin yüksek olması görüntünün çok net olacağını gösteriyor.

Hayır bulunmuyor.

Evet ilaç gibi geldi. Global olarak yokluk çeken bir ürün çünkü. 2K'da 24 inç monitörü her firma yapamıyor. Ayrıca 165Hz.
AOC bu işi başarmış. Teknik olarak A'dan Z'ye kapsamlı incelemesi henüz yok. Çin'de satılıyordu. Belki Asya ülkelerinde incelenmiştir. Fakat onları bulamam. İngilizce kaynaklar ise Link'te bıraktığım düzeyde.
Benim teknik bilgime sorarsan; dalında başarılı. PPI değerinin yüksek olması görüntünün çok net olacağını gösteriyor.
Kullanıcı incelemesi mevcut mu hocam? 24 inch olması çok hoş fakat bir de şu monitör kafamı karıştırıyor. Aradaki farka değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıcı incelemesi mevcut mu hocam? 24 inch olması çok hoş fakat bir de şu monitör kafamı karıştırıyor. Aradaki farka değer mi?

Bu ASUS'ta en iyi TUF oluyor. Kendisi TUF'ların en başarılısı ve en komplike olanı. Stokta çoğu zaman bulunmuyor ve epey pahalıya satılıyor. Şu anki fiyatı sayesinde F/P bandında.
Üzeceğini sanmıyorum.
27 inç takıntısı olanlar 24 inç AOC alsınlar.

Hocam müsaitseniz konumda yazdıklarıma bakabilir misiniz?

Oyunlarda çoğunlukla 1080p kullanacağım için 27 inch sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum. Ayrıca FPS ağırlıklı oyunlarda 27 çok zor olur mu emin değilim.

Hayır bulunmuyor.

Merhaba bu monitör PS5 destekli mi almayı düşünüyorumda sizde önermissiniz.

Geri
Yukarı