AOC C24G1 alınır mı?

• Konuyu başlatan 409747
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 951

409747

Hectopat
Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bu monitör iyi midir? 144 Hz ve 1ms MPRT iyi duruyor ancak average gtg 4ms, input lag 8ms. Fazla bir fark olacağını sanmıyorum yani ben fark edeceğimi düşünmüyorum. Sizce nasıl?

Kullanıyorum. VA panellerde biraz ghosting var. Ölü pixel yok. Biraz da ışık sızması var. Ama memnunum. Ben 1800TL'ye almıştım.

Açıkçası ben Curved monitörleri sevmiyorum düz olanını olmak panel açısından da bir artı olur bence.

Kullanıyorum. VA panellerde biraz ghosting var. Ölü pixel yok. Biraz da ışık sızması var. Ama memnunum. Ben 1800TL'ye almıştım.
Ghosting'in ips panellerde daha çok olacağı söyleniyor. Sizdeki ghosting ve ışık sızması rahatsız edici ölçüde mi? Olmadığını tahmin ediyorum ancak sizin fikrinizi duymalıyım

AOC iyi bir marka, bu modeli de 1 sene civarı kullandım.
Flat modeli tercih edin.

Ghosting'in ips panellerde daha çok olacağı söyleniyor. Sizdeki ghosting ve ışık sızması rahatsız edici ölçüde mi? Olmadığını tahmin ediyorum ancak sizin fikrinizi duymalıyım
Ghosting rahatsız etmiyor fakat ışık sızması geceleri film izlerken rahatsız ediyordu. Bakış açımı değiştirince ışık sızması belli olmuyor. Uzaktan bakınca çok belli oluyor fakat yakından belli olmuyor. Örnek olarak 2 metre uzaktan bakarsanız sızma çok belli oluyor.

AOC alınmaz LG veya Samsung gibi markaları tercih edin.
Elbette o markalar daha kaliteli olacaktır ancak bu bütçede va ve ips panel pek yok. TN ise tercih etmediğimden dolayı mecburen bu markalara yöneldim. Bütçem olsa zaten daha bilindik markalar seçerim. Ancak bunun gibi monitörlerden de çok fazla memnun kalan var.

Bu ikili varken alınmaz;

AOC iyi bir marka, bu modeli de 1 sene civarı kullandım.
Flat modeli tercih edin.
Flat modelden kastınız 24G2U mu?
Ghosting rahatsız etmiyor fakat ışık sızması geceleri film izlerken rahatsız ediyordu. Bakış açımı değiştirince ışık sızması belli olmuyor. Uzaktan bakınca çok belli oluyor fakat yakından belli olmuyor. Örnek olarak 2 metre uzaktan bakarsanız sızma çok belli oluyor.
Işık sızması bütün modellerde var mıdır yoksa biraz da şansa bağlı mıdır?
Bir de ufotest.com'daki mprt testinde aldığınız değer kaç onu soracaktım.

Geri
Yukarı