AOC C24G1 DP 1.2 ile görüntü titremesi/dalgalanması

kaanozcavdar

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktada belirttiğim gibi AOC C24G1 144hz FreeSync monitörüm DP 1.2 ile görüntüyü aldığım zaman ekranda bir dalgalanma, titreme gibi bir şey oluyor. Görüntü kaymıyor bozulmuyor fakat dalgalanma oluyor anlatması biraz zor. Ben de HDMI 1.4 kablo ile denedim şuan için bu sıkıntı yok gibi duruyor. HDMI 1.4 ile 144hzde alabiliyorum FreeSyncde sorunsuz çalışıyor gözüküyor. Soracağım şey eğer HDMI ile bu dalgalanma çözüldüyse HDMI ile kullanmaya devam edeceğim. DP ile arasında bir fark olur mu, bir eksiği var mıdır HDMI'ın DP bağlantıdan?
Sorunum devam ediyor HDMI bağlantıda işe yaramadı.
Edit: Sorunum 1.5 gün test sonucunda çözülmüş gibi duruyor,eğer sorun çözülmemiş olsaydı monitörün güç kablosunu başka bir prize takacaktım kasa ve adaptörler ile aynı prizde olunca bu sorun olabiliyor diyordu birkaç yerde. Uyguladığım aşamalar şu şekilde:
-Monitör Güç kablosunu takıp çıkardım
-Ekran Kartı driverını AMD'nin kendi programı ile kaldırdım tekrar indirdim
-Monitörü modemden biraz uzaklaştırdım (masada yakınında duruyor belki modemdeki sinyaller yüzünden olabilir diye düşündüm)
Bunların herhangi biri sorunumu çözdü gibi duruyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı