AOC C24G1 DP Görüntü Bulanıklığı

darkageman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ticari Bankacılık
Monitörü dün aldım, içerisinden çıkan DP kablosu ile bilgisayarıma bağladım fakat sanki görüntü net değilmiş gibi geliyor. Nasıl düzeltebilirim? Monitör ayarlarını biraz kurcaladım. Işığı falan kıstım gözümü çok aldığı için. Fakat bulanıklığa çözüm bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    65,8 KB · Görüntüleme: 147
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    6,4 KB · Görüntüleme: 142
Aşağıda benzer konular kısmında aynı şekilde açılmış bir sürü konu görüyorum. Çok önerilen bir monitör, özellikle bazı kullanıcılar tarafından. Bakalım ne diyecekler bu monitörü her konuda önerenler merak ediyorum açıkçası :)

Gözünüz biraz hassas ise, VA panellerdeki piksel yerleşiminden dolayı özellikle metinler keskin değilmiş gibi görünür. Kimi bunu hissetmez ya da önemsemez, hassas olanlar ise rahatsız olabilir.

Öncelikle tabi ki tercih meselesi ama, 1500₺ bandından bir meblağ verip bunu aldığınız için, özellikle bir "LG sever" olarak ne diyeceğimi bilemiyorum 🥱
Lakin, sorun kablodan veya PC'den olmayabilir, sorun cidden panelde olabilir, çünkü VA panel, bu tipte bir şeyler olması normal. VA alacaksanız Samsung tercih edin bu arada, alacak olanlara da buradan tavsiye vereyim.
Dilerseniz yüksek çözünürlüklü bir kamera veya sağlam bir şeyle video falan çekip paylaşın, çünkü bulanıklık ekranda ise SS'leri biz net görürüz ki bende gayet net duruyor. İkincisi tüm ayarları gerek Windows üzerinden gerekse ekran kartı driver/software üzerinden yapın. Ekran kartınız nedir bu arada onu da belirtin. Baktınız düzelmiyor gibi, eğer 14 günlük süreniz dolmadı ise iade talep edin.
Saygılarımla...

Monitörün netlik ayarları derken ? zaten tüm ayarları yaptım Windows ile alakalı. Ekran kartım GTX 1070.

Benim monitörden bir şikayetim yok. İstediğim performansı veriyor fakat netlik konusunda sıkıntısı olduğu aşikar.

HDMI kablosu bağlıyken bu durumu yaşıyor musun?

HDMI denemedim. 144 Hz de kullanacağım için DP ile bağladım.
Gözünüz biraz hassas ise, VA panellerdeki piksel yerleşiminden dolayı özellikle metinler keskin değilmiş gibi görünür. Kimi bunu hissetmez ya da önemsemez, hassas olanlar ise rahatsız olabilir.

Gözüm hassas doğru biraz garipsiyorum sadece. Performans konusunda güzel monitör baya beğendim ama hassas gözleriniz var ise biraz sıkıntı çekebilirsiniz benim gibi. :)

Samsung VA panel monitörü, metinlerdeki netlik sıkıntısı yüzünden aynı gün iade ettim.
Quantum Dot vs hikaye.
Yav en azından daha iyi, daha uzun süreli kullanılıyor VA paneller içerisinde
HDMI denemedim. 144 Hz de kullanacağım için DP ile bağladım.

Gözüm hassas doğru biraz garipsiyorum sadece. Performans konusunda güzel monitör baya beğendim ama hassas gözleriniz var ise biraz sıkıntı çekebilirsiniz benim gibi. :)
Bu arada hocam, HDMI kablo da 144 Hz aktarabiliyor, hepsi için demiyorum ama, ekranın kutusunun içinden HDMI çıktı ise bir de onunla deneyebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı