AOC C24G1 Ekran Işığının Artıp Azalması

UK61

Kilopat
Daha fazla  
Monitörü yeni satın aldım. 144 Hz, Freesync destekli ve AMD RX 480 8GB ekran kartım olduğu için tercih ettim. Şöyle bir sorunum var oyunlara girdiğimde lobide geçişlerde yükleme yaparken vs Hz değeri sabit kalmıyor ekran ışığı azalıp artıyor. 144 Hz sabitken olmuyor aniden düşüp çıkınca yapıyor. Freesync kapatınca da sorun olmuyor. Sistem Dp kablosuyla bağlı bu arada sorunu çözmek için yaptıklarım;
-Farklı güç kablosu ve Dp kablolarıyla denemek.
-HDMI kablosuyla denemek.
-Farklı prizlerde denemek.
-Monitörün etrafındaki cihazları kaldırmak.
-Windows 10'u güncellemek.
-Ekran kartı sürücüsünü güncellemek, tamamen kaldırmak, son sürümü tekrar yüklemek.
-En son format atmak driverları tekrar kurmak. Tüm bunlara rağmen düzelmedi.

Eski monitörüm AOC G2260VWQ6 75 Hz ile Freesync açık kapalı sorun yaşamıyordum. Yardımcı olabilecek var mıdır?
Sorunu kayıt altına aldım bir örnek ile görünüyor. Tıklayın

Monitörü yeni satın aldım. 144 Hz, Freesync destekli ve AMD RX 480 8GB ekran kartım olduğu için tercih ettim. Şöyle bir sorunum var oyunlara girdiğimde lobide geçişlerde yükleme yaparken vs Hz değeri sabit kalmıyor ekran ışığı azalıp artıyor. 144 Hz sabitken olmuyor aniden düşüp çıkınca yapıyor. Freesync kapatınca da sorun olmuyor. Sistem Dp kablosuyla bağlı bu arada sorunu çözmek için yaptıklarım;
-Farklı güç kablosu ve Dp kablolarıyla denemek.
-HDMI kablosuyla denemek.
-Farklı prizlerde denemek.
-Monitörün etrafındaki cihazları kaldırmak.
-Windows 10'u güncellemek.
-Ekran kartı sürücüsünü güncellemek, tamamen kaldırmak, son sürümü tekrar yüklemek.
-En son format atmak driverları tekrar kurmak. Tüm bunlara rağmen düzelmedi.

Eski monitörüm AOC G2260VWQ6 75 Hz ile Freesync açık kapalı sorun yaşamıyordum. Yardımcı olabilecek var mıdır?
Sorunu kayıt altına aldım bir örnek ile görünüyor. Tıklayın
Bazı monitörlerde ortam sensörü var ve ona göre hareket ediyor yani şu : Mesela karanlık bir ortamda oyunu oynuyorsan monitör duruma göre ekran ışığını azaltıyor ya da arttırıyor bu nedenden dolayı olabilir.

Bazı monitörlerde ortam sensörü var ve ona göre hareket ediyor yani şu : Mesela karanlık bir ortamda oyunu oynuyorsan monitör duruma göre ekran ışığını azaltıyor ya da arttırıyor bu nedenden dolayı olabilir.

Freesync kaynaklı sorun hocam kapatınca ekran normal çalışıyor dış ortamla bağımsız.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı