AOC C24G1 Nasıldır?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 10 senedir LG W2243S-PF monitör kullanıyorum. Fakat artık çok eskidi ve bazen hafif dalgalanma yapmaya başladı. Ayrıca sadece VGA portu olduğu için yeni sistemlere takamayacağım.
O yüzden yeni bir monitör sipariş ettim. Modeli AOC C24G1. Monitörü sadece oyun amaçlı olarak aldım zira fazla başka işlerle uğraşmıyorum.
Sizce bu monitör nasıldır?

Monitör ile iglili sorun yaşayan bir arkadaş gördüm fakat bu sizde de sorun olacağı anlamına gelmiyor tabii ki. Fiyatına göre bence çok güzel bir monitör. Umarın sorunsuz kullanırsınız, hayırlı olsun.

Benimde düşündüğüm bir model. 999 TL’den alan oldu. Şimdi 1350 TL civarı. O yüzden beklesem farklı yeni modeller çıkar mı diye düşünüyorum.

Monitör ile ilgili sorun yaşayan bir arkadaş gördüm fakat bu sizde de sorun olacağı anlamına gelmiyor tabii ki. Fiyatına göre bence çok güzel bir monitör. Umarın sorunsuz kullanırsınız, hayırlı olsun.
İnşallah düzgün çıkar. Ayrıca monitörle birlikte bir de SteelSeries Rival 300S fare hediye ediliyor. Hiç yoktan yedek bir fare de bulunmuş olur.
Bu arada 24G2U önerecek arkadaşlar da olabilir elbette, evet bazı konularda daha iyi fakat hem 24G2U'nun paneli Çin malı (Panda marka), hem de VA panel bile şu anki monitörümden kat kat daha iyi olacağı kesin.
Şu anda arkadan Minecraft oynuyorum (Hypixel'de), ve şu anda bile hafif dalgalanma görüyorum.
İnşallah düzgün çıkar. Ayrıca monitörle birlikte bir de SteelSeries Rival 300S fare hediye ediliyor. Hiç yoktan yedek bir fare de bulunmuş olur.
Bu arada 24G2U önerecek arkadaşlar da olabilir elbette, evet bazı konularda daha iyi fakat hem 24G2U'nun paneli Çin malı (Panda marka), hem de VA panel bile şu anki monitörümden kat kat daha iyi olacağı kesin.
Şu anda arkadan Minecraft oynuyorum (Hypixel'de), ve şu anda bile hafif dalgalanma görüyorum.
Monitör sonunda geldi. Tek kelimeyle mükemmel!
Öncelikle görüntü kalitesi eski LG W2243S-PF'den daha iyi gibi görünüyor (daha tam deneyemedim, şu anda abim oyun oynuyor). 144Hz kesinlikle fark ettiriyor. 60Hz'den 144Hz'e bir kere geçtikten sonra bir daha kesinlikle 60Hz'e geri dönmek istemiyorsunuz.
Ayrıca eski monitör kütük gibiydi. Hiç ayar yapılmıyordu. O yüzden de altına tahta koyuyorduk.
Bu monitörde o özellik de var. Yükseklik ayarı, eğim ayarı ve döndürme özelliği var.
Bir de 10 seneden uzun süredir VGA kullanırken bir anda DisplayPort'a geçtim :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı