AOC C24G1 Ghost screen için ne yapılmalı?

Lenax

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fullstack Developer
Merhabalar AOC C24G1 kullanicisiyim monitörümde ghostscreen problemim var ve arkadaşımın test yaptığında gosterdigine göre ghosting var, bu konuda ne yapmalıyım. Monitörümu 2020 Haziran ayi sonunda satın almıştım.
P_20210227_041745.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ghosting ve ghost screen farklı şeyler. Ghost screen sorunu varsa teknik desteğe ulaşmanı öneririm. Ghosting varsa (kullandığın monitör VA panel olduğu için) sorunu yaşaman gayet normal; göz kanatacak derecedeyse teknik servise gönderebilirsin.

Ghosting ve Ghost screen farklı şeyler. Ghost screen sorunu varsa teknik desteğe ulaşmanı öneririm. Ghosting varsa (kullandığın monitör VA panel olduğu için) sorunu yaşaman gayet normal; göz kanatacak derecedeyse teknik servise gönderebilirsin.

Ghost Screen'den bahsediyorum ghosting artık problemim değil ama ghostscreen mevcut fotoğrafta Windows logosunu görebiliyorsunuz.
Problem sonradan mı oluştu yoksa en başından beri var mıydı?

Yani sonradan oluştu çünkü bilgisayarı kapatırken fark ettim Ghost screen oldugunu ve Valorant'ta dikkatli baktığımda görmeye başladım.

Ghost screeni göremeyenler için birkaç görsel paylaşayım. Paint ile çizdigim alanda bakarsanız Windows Tab kısmını, saat, tur yazısını görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    865,5 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20210228_200849.jpg
    IMG_20210228_200849.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 68
Bende de Ghost Screen var maalesef. İncehesap'dan aldım, göndersem, 20 gün monitörsüz bekleyeceğim. Ne yapsam bilemedim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210307_162840.jpg
    IMG_20210307_162840.jpg
    132,2 KB · Görüntüleme: 57

Yeni konular

Geri
Yukarı