AOC C24g1 Görüntü kötü gözüküyor

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Önceden 24 inç 60 Hz özellikli bir televizyonda oyun oynar video izlerdim. Şimdi AOC C24g1 Monitöre geçtim görüntünün daha güzel görünmesini beklerken küçük bir hüsran yaşadım oyun oynarken gayet keyifli eskisinden çok daha iyi ama şimdi YouTube'de video izleyim desem 720P anca kurtarıyor. Eski monitörümde 360P bile fena durmuyordu wallpaper engineden de soğudum resmen. Bu monitörün bir sürücüsü falanmı var neden böyle arkadaşlar?

Bir de masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarları ardınan gelişmiş görüntü ayarlarına basınca monitörü 59 Hz gösteriyor ama LOL'de V-Sync açıkken 144 yazıyor abi kafam karıştı ya ne yapmam gerekiyor bu arada DP ile bağlı monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu problem hala devam ediyor mu? Bende de C24G1 var ve neredeyse aynı olay diyebilirim. Yapmadığım görüntü ayarı kalmadı. Sanırım VA panel olmasıyla ilgili... Oyunlarda fena değil sevdim ama genel işler için hoş değil. Satın alırken IPS panel olduğundan dolayı 24G2U'yu baştan elemiştim gecikme ile ilgili durumlar ve ölü piksel şüphesinden dolayı. Meğer IPS paneller VA panellere yetişmiş de geçiyormuş bile tepkime süresi olarak. Keşke daha detaylı araştırıp IPS panel 24G2U veya başka bir monitör alsaydım dedirtti bana açıkçası. Görüntü kalitesi oldukça önemli, uzun süre bilgisayarlarla haşır neşir olmuş biri hemen anlar bu bazı VA panellerdeki bulanıklık ve görüntü kalitesinin problemlerini.

4 sene sonra edit. Monitör hayatımda gördüğüm en tatlı ekranlardan birine sahip, iyi ki almışım. Bu konudaki problem yanlış hatırlamıyorsam monitörü 144hz yerine 60hz olarak kullanmamdan kaynaklanıyordu. İkinci elde uygun fiyata bulursanız alınabilir bir monitör.

Geri
Yukarı