AOC C24G1 incelemesi

İki haftadır bu monitörü araştırıyordum ve sonunda dün akşam Vatan'dan test ederek aldım. Herhangi bir ışık sızması ve ölü piksel sorunu yok. Üstelik çerçevesiz ve ince oluşu, curved olması ve genel tasarımı hoşuma gitti bu açıdan memnun kaldım. Fakat olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlar da vardı. Bir arkadaş bu monitör hakkında ekranda piksellerin sineklik gibi gözükmesinden bahsetmişti. Bu durumu gece loş bir ışıkta düşük parlaklıkta ve biraz yakından bakınca görebildim. VA panellerinin neredeyse hepsinde durumun böyle olduğunu gördüm. Dayım da Samsung'un 1080P çözünürlüğe sahip olan 27 inc modelini almıştı o da VA paneldi ve bir şeyler okurken bunu ben de görüyorum o yüzden 24 inc olanını alsan daha iyi olur demişti. Sanırım bundan bahsediyordu. MSI markalarda da bir iki yerde böyle bir durum okudum. Bunun monitörle değil direkt VA panel ile ilgisi var. Fakat oyun oynarken ya da bir şeyler izlerken kesinlikle görmüyorsunuz bile. Yalnızca ekrana yakınlaşıp bir şeyler okuyunca gözünüze bazen takılabiliyor. Zaten çok yakın olmak da sağlıklı bir şey değil :) monitörün VA panel olması sebebiyle tek olumsuz yanı bu. Bir de yaklaşık 10 yıldır 60 Hz bir TN panel kullandığım için tepki süreleri eski monitörüme göre bir tık aşağıda geldi. Ama siyah doygunluğu, rengi ve parlaklığı bu dezavantajın önüne geçti. PUBG oynarken VA panelden çok keyif aldığımı söyleyebilirim. IPS panel beni rahatsız ediyordu, TN panel ise izleme açısı, renk, parlaklık konuları yüzünden on yıldır biraz sıktı. Bu yüzden tek alternatif VA paneldi. Alacaklar için anlattığım bu bir iki olumsuzluğu olsa da artılarının daha ağır bastığını söyleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica etsem fotoğraf vb. atabilir misiniz? Özellikle menü içeriğini merak ediyorum.
Direkt monitörün menü kısmını inceleyen bir video var onu atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hoop sineklik :D naptınız hocam gördünüzmü o yerleri.
Bahsedermisin hocam nasıl olduğunu farklı yerlerde bölge bölge değil mi böyle kareli çizğili içten hafif bi panel dokusu gibi? Sende de var ise iade etmiyorum. Lütfen cevapla hatalar aynı olmayabilir senle hayırlı olsun bu arada ;)

Hoop sineklik :D naptınız hocam gördünüzmü o yerleri.
Bahsedermisin hocam nasıl olduğunu farklı yerlerde bölge bölge değil mi böyle kareli çizğili içten hafif bi panel dokusu gibi? Sende de var ise iade etmiyorum. Lütfen cevapla hatalar aynı olmayabilir senle hayırlı olsun bu arada ;)
Bölge bölge değil aslında sizin gördüğünüz şey tam olarak pikseller ve her yerinde var. Dedim ya panelle alakalı diye, çok yakından bakmazsan farketmezsin, Curved VA panellerde var büyük ihtimalle bu ama takmamak lazım çünkü sadece düşük ışıkta ve yüksek parlaklıkta monitöre yakınsan biraz belli olan bi şey. Onun dışında farketmiyorsun zaten. AOC ile ilgili değil yani. VA curved ile ilgili :) Ben sorun olarak görmüyorum alışmak lazım

Bölge bölge değil aslında sizin gördüğünüz şey tam olarak pikseller ve her yerinde var. Dedim ya panelle alakalı diye, çok yakından bakmazsan farketmezsin, Curved VA panellerde var büyük ihtimalle bu ama takmamak lazım çünkü sadece düşük ışıkta ve yüksek parlaklıkta monitöre yakınsan biraz belli olan bi şey. Onun dışında farketmiyorsun zaten. AOC ile ilgili değil yani. VA curved ile ilgili :) Ben sorun olarak görmüyorum alışmak lazım
Yüksek parlaklıkta konstrast fullenince gitmesi lazım? Ve her yerde yok belli yerlerde var dikkatli bakarmısın?

Telefonu ekranın dibine yaklaştırınca çok aşırıymış gibi geliyo ama bu şekilde

Dosya Ekleri

• 2b850a74-5cd7-4dc4-a2ea-b33a26b83b6d.jpg
    2b850a74-5cd7-4dc4-a2ea-b33a26b83b6d.jpg
    246,1 KB · Görüntüleme: 83
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı