AOC C24G2u ekranda çizgiler çıkıyor

barstezii

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Aoc c24g2u
PC'yi açınca PC ekranı böyle oluyor kapatıp acıy.

IMG_7386.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı açıklama yapmamışsın.
İlk bakışta cof arızasına benziyor.
Fakat sonra düzeliyorsa cof değildir. Daha detaylı bilgi vermeniz gerekiyor.
Buna kablo ve ekran kartı da sebep olabilir.

Nasıl daha fazla detaylı bilgi verebilirim siz sorarsanız ben cevaplayabilirim farklı kabloyla denedim aynı sorun devam ediyor. Ekran kartını farklı PC'ye taktığımda sorunsuz çalışıyor monitörü farklı PC'ye taktığımda yine sorunsuz çalışıyor ama birlikte çalışamıyorlar.

Arkadaşlar 60 hz yapınca problem ortadan kalkıyor ama 144 yapınca aynı sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Cevap bu. Sorun bu.
Yüksek frekansı kaldıramıyor panel. Bunu belirtin ve iade edin. Eğer iade süen geçtiyse servise bunu bildir.

Hocam iyi diyosun da yaklasık 2 senedir kullanıyorum herhangi bir darbe söz konusu degil. 2 yıl boyunca 165Hz sadece Valorant oynadım şimdi mi kaldırmıyor panel.

Hocam iyi diyosun da yaklasık 2 senedir kullanıyorum herhangi bir darbe söz konusu degil. 2 yıl boyunca 165Hz sadece Valorant oynadım şimdi mi kaldırmıyor panel.

Bir yandan da %100 emin değilim tabii.
Çünkü monitörü başka sistemde test ettim ve çalıştı diyorsun. Aynı Hz'de test ettiysen ortaya pek neden kalmıyor. Görüntünün oluştuğu kaynaklar belli.
BİOS güncellemesi yaptınız mı?
Bir de Ram'lerden biri arızalı olabilir.

Bir yandan da %100 emin değilim tabii.
Çünkü monitörü başka sistemde test ettim ve çalıştı diyorsun. Aynı Hz'de test ettiysen ortaya pek neden kalmıyor. Görüntünün oluştuğu kaynaklar belli.
BİOS güncellemesi yaptınız mı?
Bir de Ram'lerden biri arızalı olabilir.
ramlerde farklı pc ye takıldı bios güncel fakat tek kafamdaki ekran kartı

RAM'lerde farklı PC'ye takıldı BIOS güncel fakat tek kafamdaki ekran kartı

Ekran kartını farklı sisteme taktım ve çalışıyor dedin.
Birinden biri sorunlu. Görüntüyü aktaran parçalar belli.
Ekran kartı için DDU yöntemini bir deneyin.
Donanımsal sorun varsa çözüm olmaz.

Yeni monitör ve ekran kartı aldım çözümü bulamadım ama umarım böyle bir sorun yasan arkadas varsa bu konudan konustuklarımızdan kendine bir çözüm çıkartabilir. Tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı