AOC C27G2U monitör 165Hz almak için ne yapılmalı?

HDMI ile maksimum 120 Hz akış yapabilirsiniz bunun içinde yanlış hatırlamıyorsam HDMI 2.0 kablosu gerekiyor 165Hz istiyorsanız Display Port çıkışı ve girişi kullanmanız gerek.

HDMI ile maksimum 120 Hz akış yapabilirsiniz bunun içinde yanlış hatırlamıyorsam HDMI 2.0 kablosu gerekiyor 165Hz istiyorsanız Display Port çıkışı ve girişi kullanmanız gerek.

120 Hz için HDMI 1.4 gerekiyormuş*
Peki display to HDMI aparatı kullanırsam 165 Hz kullanabilir miyim?

Maalesef :( her iki cihazdada DP olması lazım dönüştürücüler işe yaramıyor.
Bu arada HDMI 2.0 dediğim kablo ile 144Hz alabiliyormuşsunuz.

Peki display to HDMI aparatı kullanırsam 165 Hz kullanabilir miyim?

Birçok yerde display to HDMI aparat ile de Max 144Hz olacağı yazıyor. Garanti edemem. Display Port çıkışı var mı cihazında? Varsa en sağlıklısı Display Port kablosu ile bağlamak olur. Yoksa da HDMI 2.0 portunu kullan.

120 Hz için HDMI 1.4 gerekiyormuş*

Maalesef :( her iki cihazdada DP olması lazım dönüştürücüler işe yaramıyor.
Bu arada HDMI 2.0 dediğim kablo ile 144Hz alabiliyormuşsunuz.
Peki teşekkürler
Birçok yerde display to HDMI aparat ile de Max 144Hz olacağı yazıyor. Garanti edemem. Display Port çıkışı var mı cihazında? Varsa en sağlıklısı Display Port kablosu ile bağlamak olur. Yoksa da HDMI 2.0 portunu kullan.
Bugün hdmi 2.0 kablosu alacağım teşekkürler peki ms değerini nasıl ölçebilirim ?

İsterseniz HDMI 99.99 takın, bu modelde 144Hz kilidi var. 165Hz için DP gerekiyor.

Peki teşekkürler

Bugün HDMI 2.0 kablosu alacağım teşekkürler peki ms değerini nasıl ölçebilirim?

Ms değerini ölçtüğünü söyleyen web siteleri var ancak tam değer vermiyorlar. Az önce denedim ben de. 1ms monitörümde 6 ms gözüküyor. Sebebi ise Hz üzerinden hesaplama yapmalarıymış. Hz ölçebiliyorlar ancak ms olmuyor.

Bakmak istersen web sitesi.

Ms değerini ölçtüğünü söyleyen web siteleri var ancak tam değer vermiyorlar. Az önce denedim ben de. 1ms monitörümde 6 ms gözüküyor. Sebebi ise Hz üzerinden hesaplama yapmalarıymış. Hz ölçebiliyorlar ancak ms olmuyor.

Bakmak istersen web sitesi.
Teşekkürler.
İsterseniz HDMI 99.99 takın, bu modelde 144Hz kilidi var. 165Hz için DP gerekiyor.
Benim laptopum eski yeni pc toplayacağım için laptopla birlikte de kullanabilirim diye ilk önce monitör aldım bugün hdmi 2.0 kablosu alıp hz değerini arttırmaya çalışacağım umarım olur.Zaten şu anki laptopum eski olduğu için hdmi ile 144hz yeterli ama pc toplayınca display kablosuyla bağlayacağım yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı