AOC CQ32G1 vs MSI Optix MAG271CR

S

Silinen üye 94679

Ziyaretçi
Merhaba,

Yarı profesyonel F1 esports yarışçısıyım. İki monitör arasında kaldım, pek çok araştırma yaptım lakin AOC markası konusunda bazı kaygılarım var.
Her iki monitörün de yüzeysel olarak özelliklerine değinmek isterim ki sizlerden daha hızlı bir yanıt alabileyim.

1- Iki monitörün de fiyatı aynı
2- Iki monitör de 1ms gecikme süresine sahip.
3- Iki monitör de 144Hz.
4- Iki monitör de VA panel.
5- Iki monitör de kavisli.
6- Iki monitörde de FreeSync bulunuyor.
-----

AOC 2560 X 1440 çözünürlüğe sahip.
MSI 1902 X 1080 çözünürlüğe sahip.

AOC 31.5" ekran boyutuna sahip.
MSI 27" ekran boyutuna sahip.

Kağıt üzerinde AOC çok daha mantıklı bir seçim gibi duruyor. Lakin MSI bildiğim, kullandığım, desteklediğim, ekran kartımda, klavyemde, moseumda, anakartımda tercih ettiğim bir marka. AOC monitör odaklı ilerleyen bir firma diye biliyorum. Asıl konu, panelleri Samsung gibi büyük şirketlerden mi satın alıyorlar, yoksa kendileri mi üretiyor? Bu tür ince sorular var kafamda, aldığım monitörü bir daha hiç değiştirmeyeceğim. Bu yüzden 1440P ve 31.5" olması can alıcı, özellikle de bu fiyata. Her ikisi de 1ms olduğu için belirtme gereği duymadım ancak yine bu fiyata 1ms ve bu özelliklere sahip başak bir monitör bulunamaz.

Umarım gözümden kaçan bir detay yoktur, yine de zamanı olup yardımcı olmak isteyenlerin biraz da olsa işini kolaylaştırmak için her iki monitörün de resmi sayfasını buraya bırakıyorum:

Lütfen görüşlerinizi yorumlarda da bleirtin, ankete de katılmayı unutmayın. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı