AOC G2260VWQ6 Model Monitör İyi midir ?

AllyCaptain

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Yeni bir sistem topladım. Bu sistem için de uygun bir monitör gerekiyordu. İlk başta Asus VP247QG modelini düşündüm ancak bir zaman sonra fiyatı 150-200TL kadar arttı. Bu sebeple başka bir monitör arayışına girdim ve konu başlığındaki monitörü keşfettim. İncelemelerini izledim ancak içime pek sinmedi. Bazı kişiler yırtılma problemi yaşıyormuş. Daha önce kullanmış olan var mı bu monitörü ?
Bütçem maksimum 750TL. İstediğim monitörün 75Hz olması ve gecikme süresinin mümkün olduğu kadar az olmasını yeğlerim. Başka bir monitör öneriniz veya tavsiyeniz var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim. Merak edenler için sistem özelliklerim aşağıda :
  • Anakart : Asus Prime B350M-K
  • İşlemci : AMD Ryzen 5 1400 3.2GHz 8 MB AM4
  • RAM : G.Skill 8GB RipjawsV 2400MHz CL15 DDR5 RAM
  • Ekran Kartı : Asus GeForce GTX 1050Ti Rog Strix 4GB 128bit
  • Sabit Disk : Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM
  • PSU : CoolerMaster MasterWatt 500W 80+

CF390 öneririm.

CF390: 72 Hz, Freesync, VA panel 4 MS, Curved.
AOC: 75 Hz, TN panel Freesync, 1 MS.

VA paneli, tepki süresine değişirim. Önerim CF390.
Aslında başka bir konuda sizin bu önerinizi görmüştüm. Ancak kavisli monitör bana yabancı geliyor. Oyun açısından ne kadar sağlıklı bilemem. Hiç deneme fırsatım da olmadı. Önyargılıyım kavisli monitörler konusunda :/

Görüş açısını arttırıyor. Oyunlarda bir zararı yok, hatta alışma sürecini geçirdikten sonra ne kadar iyi bir deneyim olduğunu da fark edersiniz. Aynı modeli kullanıyorum, PC'de yapmadığım iş yok. Monitör hiç beni rahatsız etmedi. Ben de ilk defa Curved monitör kullanıyorum.

GTX 1060'la kullanıyorum. İyi bir monitör mü sorusu çok kişisel. Ben 60Hz eski bir cihazdan buna geçtiğim için bana göre çok iyi monitör. Fakat IPS panel yüksek yenileme oranı (Hz değeri) olan başka monitör kullanan birine göre kötü bir monitör olur.

Konuda tavsiye edilen cihazlar daha yüksek kaliteli görüntü verecektir. Ama AOC de üzmez. Beklentiniz ve eski kullandığınız cihaz daha iyi değilse.

LG-D855 cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

GTX 1060'la kullanıyorum. İyi bir monitör mü sorusu çok kişisel. Ben 60Hz eski bir cihazdan buna geçtiğim için bana göre çok iyi monitör. Fakat IPS panel yüksek yenileme oranı (Hz değeri) olan başka monitör kullanan birine göre kötü bir monitör olur.

Konuda tavsiye edilen cihazlar daha yüksek kaliteli görüntü verecektir. Ama AOC de üzmez. Beklentiniz ve eski kullandığınız cihaz daha iyi değilse.

Eski kullandığım cihaz yaklaşık 7 senelik. VGA girişli AOC 936W modelli bir monitör. Çözünürlüğü 1366x768. Arayınca çıkmıyor bile internette :D
Ne alırsam gözüme daha iyi geleceğinden eminim ancak alacağım şeyin de beni uzun bir süre idare etmesini istiyorum.

Eski kullandığım cihaz yaklaşık 7 senelik. VGA girişli AOC 936W modelli bir monitör. Çözünürlüğü 1366x768. Arayınca çıkmıyor bile internette :D
Ne alırsam gözüme daha iyi geleceğinden eminim ancak alacağım şeyin de beni uzun bir süre idare etmesini istiyorum.
Ben de 917W kullanmıştım. Uzun süre idare edeceğinden şüpheniz olmasın[emoji6]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı