AOC G2260VWQ6 vs Viewsonic VX2257-MHD

Freesync özelliğini kullanıyor musunuz ? Çalışma aralığı kaç Hz'ler arası biliyor musunuz ?
Şu an pcde oyun yok sayılır. Steam black friday indirimlerini bekliyorum. Displayport kablosunu da daha almadım o yüzden henüz kullanmıyorum. Çalışma aralığında sınırlama Technopat'ta gördüğüm bir makaleye göre kalkmış.

"AMD de yazılımını güncelleyerek düşük FPS’lerde FreeSync’in işe yaramadığı durumları ortadan kaldırmayı başardı. Artık FreeSync’te monitörün FreeSync aralığına bakmaya gerek yok. İster 1 ister 144 FPS alın FreeSync duruma adapte olabiliyor."

Şu an pcde oyun yok sayılır. Steam black friday indirimlerini bekliyorum. Displayport kablosunu da daha almadım o yüzden henüz kullanmıyorum. Çalışma aralığında sınırlama Technopat'ta gördüğüm bir makaleye göre kalkmış.

"AMD de yazılımını güncelleyerek düşük FPS’lerde FreeSync’in işe yaramadığı durumları ortadan kaldırmayı başardı. Artık FreeSync’te monitörün FreeSync aralığına bakmaya gerek yok. İster 1 ister 144 FPS alın FreeSync duruma adapte olabiliyor."
FreeSync tüm displayport kablolarda olmuyormuş diye duydum ona göre özel kablo seçmek lazımmış fakat HDMI'da da FreeSync çalışıyor diye biliyorum artık. Bir bakın

FreeSync tüm displayport kablolarda olmuyormuş diye duydum ona göre özel kablo seçmek lazımmış fakat HDMI'da da FreeSync çalışıyor diye biliyorum artık. Bir bakın
Araştırdığıma göre daha yeni monitörlerde HDMI üzerinden FreeSync var sanırım. Crimson üzerinde FreeSync desteklenmiyor gözüküyor. Monitörün menüsünden de aktif edemiyorum.

Araştırdığıma göre daha yeni monitörlerde HDMI üzerinden FreeSync var sanırım. Crimson üzerinde FreeSync desteklenmiyor gözüküyor. Monitörün menüsünden de aktif edemiyorum.
Yazılımlar güncel mi ? Veya monitör sürümü güncelleyip deneyin birde olmuyorsa sadece yeni Modellerde olur sanırım.

Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşıma GTX 960'lı bir sistem toplamak üzere parçaları sipariş verdik. Bu sisteme bir de monitör arıyoruz. Biz 2 tane beğendik kararsız kaldık. Biri AOC model monitör. AOC G2260VWQ6 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı Linki bu. Diğeri ise Viewsonic modeli Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı bu da Viewsonic linkidir. Dilerseniz ikisine de bakın. Hangisi daha ideal görüşlerinizi söyleyin, çünkü siz değerli Technopat Sosyal üyelerinin görüş ve tavsiyeleri bizim için önemli. İlk önce bu iki monitörün birini bize tavsiye edin, sonra da sizin beğendiğiniz güzel bir monitör varsa ayrıca onu da tavsiye edebilirsiniz. Monitör için bütçemız 700 TL.

Muhtemelen iki monitörü de FreeSync özelliği mevcut diye beğendiniz. Fakat Nvidia ekran kartları ile FreeSync kullanılamaz, bunun için G-Sync monitör lazım. FreeSync AMD ekran kartları ile kullanılabiliyor. Öte yandan GTX 960'ı sipariş ederek hata etmişsiniz GTX 1050 Ti ve RX 470 4GB dururken.

Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı

Konuyu hortlatmış olacağım ama GTX 1050 Ti da alsa 960 da alsa aynı şey. RX 470 alırsa farklı tabi. Ayrıca NVIDIA kart aldı diye o monitörü neden almasın? 75 Hz sonuçta. En azından 75 Hz özelliği işine yarar. İyi günler.

Ek olarak dolar ve euro ne uçtu be.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı