AOC G2460PF Görüntüde Yırtılma Oluşması

Benim ekran kartıda aynı ve aynı şekilde monitörümde free sync. Ekran kartı Nvidia diye free sync almayacak değilsin daha ucuz olduğu için çoğu 144 Hz monitöre koyuyorlar. Gsync olsa güzel olur ama bu kurla verilecek paralar değil yani seçiminde sıkıntı yok. Soruna gelecek olursak tam olarak çıkartamadım videodan da. 60 Hz e çekince aynı sorunu yaşıyor musun yaşamıyorsan 75 çek yine yaşamıyorsan 144 yap yakalamaya çalıştığım sorunun monitörden olup olmadığı.
Benim ekran kartıda aynı ve aynı şekilde monitörümde free sync. Ekran kartı Nvidia diye free sync almayacak değilsin daha ucuz olduğu için çoğu 144 Hz monitöre koyuyorlar. Gsync olsa güzel olur ama bu kurla verilecek paralar değil yani seçiminde sıkıntı yok. Soruna gelecek olursak tam olarak çıkartamadım videodan da. 60 Hz e çekince aynı sorunu yaşıyor musun yaşamıyorsan 75 çek yine yaşamıyorsan 144 yap yakalamaya çalıştığım sorunun monitörden olup olmadığı.
Tamamdır 60 çekeyim deneyeyim 75 de yapıp deniyim hemen.
Tamamdır 60 çekeyim deneyeyim 75 de yapıp deniyim hemen.
60Hz de 144 e alıştığım için direk hepsi öyle oluyor gibime geldi, 75Hz çekemedim özel çönüzürlük oluşturmak istemedim ve 100Hz denedim orada da oluyor :( Daha 09.08.2018 fatura kesimli. Garantiye yollayabilirim eğer monitörden kaynaklı dersen, ek olarak hiçbir sürücüsünü kurmadım CD veya kendi sitesinden çünkü kasam da CD için yer yok ve sürücüsünü bulamadım.

Son düzenleme:
Hepsiburada'dan ürünü aldım, kendi depolarından.
Ne yapacağımı bilmiyorum. Büyük ihtimalle monitör ile alakalı. Garantiye yollasam kaç günde gelir bilemem herhalde 1 ayı bulur. 2. monitör var idare edebilecek fakat 20 iş günü içerisinde dedikleri gibi yeni ürünü veya bu ürünü yollarlar mı ?

Son düzenleme:
Aoc FreeSync G226WVQ6 kullanıyorum.Aylardır sorun bende de var. Marka sorunlu anladığım kadarıyla.İyi bir marka DP kablosuyla deneme imkanınız varsa deneyin.
Marka probilemi ise aşırı sıkıntı. Ürünü iade etsem yeni monitör için üstüne para eklemek zorunda kalacağım. Ya nekadar saçma abi, monitörün ufacık bir kısmında ince şekilde olan bir yırtılma. FPS'i HZ'ye sabitlesek bile oluyor ise cidden problem var. CSGO'da V-sync açtığımız zaman da oyunda gecikmeler olmaya başlıyor. Acı bir durum garantiye yollayacağım artık gerisi kısmet.

Marka kaynaklı olduğunu sanmıyorum, AOC iyi bir markadır. Ben de I2369VM modelini kullanıyorum ne yırtılma ne ölü piksel ne dalgalanma hiç bir şey yaşamadım. Bu arada garanti yerine iade etmeni tavsiye ederim. Garanti bazen tamir ediyor ama başka bir kısmını bozarak gönderebiliyor.

Marka kaynaklı olduğunu sanmıyorum, AOC iyi bir markadır. Ben de I2369VM modelini kullanıyorum ne yırtılma ne ölü piksel ne dalgalanma hiç bir şey yaşamadım. Bu arada garanti yerine iade etmeni tavsiye ederim. Garanti bazen tamir ediyor ama başka bir kısmını bozarak gönderebiliyor.
14 Günlük cayma hakkı geçti. Garanti kapsamında ürün değişimi hizmeti bulunmakta mı ?
Sanırım yırtılma değil de dalgalanma deniyor benim problemime. Bunun çözümü var mıdır ? Dp kablosu ile alakalı olabilir mi sinir edici birşey fakat ailem ile garantiye yollamamı istediğim yüzünden tartıştık. Dalgalanma iç parçalar veya teknik nedenlerden dolayı mı yaşanır yoksa DP kablosu vs kalitesiz ise de yaşanır mı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı