AOC G2460VQ6 monitör nasıldır?

Bende aynı monitörün 144hz i var satın aldığım yerde açıp baktığım ilk 2 monitörde ölü pixel çıktı 3. sağlam çıktı TN panel denildiği kadar kötü değil ama daha önce ViewSonic VA panel kullandım 144hz onun renkleri daha canlıydı ama onu da kaç kere geri yolladım yenisini yolladılar hepsi ölü pixel geldi en sonunda vazgeçtim ondanda.

Sorduğun monitörü yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum. Denildiği gibi fazlasıyla ölü piksel çıkıyor ancak silgi yardımıyla ya da kendiliğinden geçebiliyor. DP kablosuyla kullanırsan Nvidia kartları G-SYNC desteği veriyor. 1050 Ti gibi bir kart gayet yeterli ve performanslı bir ürün. Almanı öneririm. Renk modları bulunduğundan oyunlarda reshade kullanmana gerek kalmıyor.

Benim sana önerim imkanın varsa indirim günlerinde vatan bilgisayar gibi mağazalara gidip orada deneyerek mümkünse VA panel değilse TN panel bir monitör alman olur markalara çok takılma.

Benim asıl öğrenmek istediğim şey benim kendi monitörüm 21.inc Asus VS229DA 5ms 60hz bir monitör ve bu flicker free, anti blue lighting gibi özellikleri yok PUBG oynarken etrafı tam seçemiyorum gözlerim yoruluyor gibi birde düzgün bir renk vermiyor sanki monitör. Bu yazdığım monitörü alırsam bu sorunlarım çözülürmü?

Milisaniyelere çok fazla takılmayın oyun için 5ms zaten idealdir. Daha aşağısı biraz pazarlama taktiğidir. Önemli olan panel çeşididir. TN paneller parlak görüntüler verirler ama renk gamotları IPS panelin gerisindedir. Yine TN paneller üretim maliyeti uygun olduğu için çok yaygındır ayrıca görüntüleme hızı bakımından avantajlıdırlar. IPS paneller ise grafikerlerin tercihidir. Çok iyi görüntü sunarlar ve bu görüntüyü her açıdan çok iyi verirler, TN panelin aksine. Fakat bu paneller maliyet açısından tuzludur ve yüksek tazeleme hızlarına sahiptir. Daha yeni yeni 5 milisaniye altında IPS paneller çıktı ama inanılmaz pahalılar. Bu iki panelin arasında VA panel vardır her iki tarafında iyi yanlarını almıştır. Ben şahsen VA panele sahip modelleri özellikle tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı