AOC G2460VQ6 videoda yırtılma sorunu

silinik55

Kilopat
Yer
Samsun/Bafra
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
AOC 24" G2460VQ6 '' monitör satın aldım. Sorunumu belirtmeden önce sistemimi belirteyim. i5 6400, GTX 1050 Ti MSI Gaming X modeli ekran kartı ve işlemciye sahibim. Ekran kartı sürücüm güncel. Monitörden şu an için memnunum fakat video izlediğim sırada film falan izlerken videolarda kırılmalar oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler. Kırılmalardan kastım şu sanki oyunlarda Vsync kapalıyken sağ sol yapıldığı sıradaki kırılmalara benziyor. Aynısını video izlerken yaşıyorum. Onun dışında şu an için bir problemim yok?

İşletim sistemim Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben genelde YouTube de video izliyorum. Sorunu YouTube de fark ettim. Fakat media player den de herhangi bir şey izlediğimde aynısı oluyor. Fotoğraf atmak isterdim fakat durumu fotoğrafta açıklayabileceğimi sanmıyorum. Ekran sağ sol yaptığında görüntü kırılmış gibi geliyor her sahnede olmuyor bu. Anlayamadım neden olduğunu.

Aynı monitörü kullanıyorum, gerekirse monitörü uydu alıcısı, oyun konsolu vb... farklı ürünlerle de deneyin. Aynı sorun varsa garantiye gönderin.

Hocam bir sorun var gibi görünmüyor ama ya mesela bunun en büyük örneğini size şu şekilde verebilirim. YouTube den söz dizisinin 5. bölümünün 1.46 dk 55. saniyesinde bu olay tam anlamıyla görünüyor. Bunun bir problem olup olmadığını bilmiyorum. Emin değilim en azından problem olduğundan emin olsam direk değişimini alırım ama emin olamıyorum bundan. Sizde de aynı monitör varsa rica etsem bi şekilde iletişime geçebilir misiniz benimle ? ''https://www.facebook.com/bedirhan.celenk1 '' bu benim facebook adresim yardım edecek birileri varsa çok sevinirim. Hocam özellikle siz eklerseniz istişare eder sorun olup olmadığını bulabiliriz diye düşünüyorum.

Arkadașımın monitörde de denedim șimdi onda da o sahne aynı bana dedi ki o video nun düșük kare hızından kaynaklı dedi yani sana gelen yayınla alakalı dedi onda da aynı problem var videolardan kaynaklı olduğunu tespit ettim. Ufo testi yaptığımda anladım sonucu 2 monitöre de yani konu kilit bir problem yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı