AOC G2460VQ6 vs ASUS VG245HE

Hangi Monitörü Almalıyım ?

• AOC

Oy: 3 50,0%
  • ASUS

Oy: 3 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    6

DayleFusion

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Monitör almayı düşünüyorum bütçem 850TL. Yakında sistemi toplayacağım. Sistemde Vega veya RX 580 olacak. FreeSync bir monitör arıyorum. Bu iki monitör arasında kaldım fakat ASUS olan da DP çıkışı yok. DisplayPort olmayışı sorun yaratır mı ? HDMI 1.4 gerçekten de 75HZ ve 1MS'nin üstünden gelebilecek mi ? Görselliğe önem veriyorum fakat bu fiyat aralığında alabileceğim en yüksek performansı almalıyım. Monitör çoğunlukla oyun için kullanılacak arada bir photoshop kullanacağım. 24 inç boyutunda FreeSync bir monitör önere bilirseniz sevinirim.

Başlıksız-3 kopya.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence den kastınız ne ? Nedenleriyle birlikte söylersen sevinirim. @Recep Baltaş bey bu monitörü incelediğiniz için fikrinizi almak isterim.

@Ali Güngör

Yaptığım araştırmalarda ASUS VG245HE modelinde motion blur sorunu olduğunu gördüm. Acaba AOC olanda da aynı sorun varmı ?

Yaptığım araştırmalarda ASUS VG245HE modelinde motion blur sorunu olduğunu gördüm. Acaba AOC olanda da aynı sorun varmı ?
Hayır öyle bir sorun yok AOC olanının da. Ama AOC renk konusunda daha kötü. Sarıya çalıyor diyor kullananlar.

Hayır öyle bir sorun yok AOC olanının da. Ama AOC renk konusunda daha kötü. Sarıya çalıyor diyor kullananlar.

Kararsız kalmadım diyemem. Ekranın kalitesi benim için önemli fakat akıcılık bir adım önde. Monitörü kullanan birileri çıksa çok güzel olacak. Şuan için Asus olana yatkınım fakat Hdmi olmasından kıllanmıyor değilim.

Kararsız kalmadım diyemem. Ekranın kalitesi benim için önemli fakat akıcılık bir adım önde. Monitörü kullanan birileri çıksa çok güzel olacak. Şuan için Asus olana yatkınım fakat Hdmi olmasından kıllanmıyor değilim.
Hocam DP daha iyidir ve daha çok gelecek vaat eder tabii ama HDMI de fena değildir. Yani bu yüzden tercih değiştirmeyin bence. Ben de bu 2 monitör arasında kalmıştım. Tercihimi Samsung yönüne çektim.

Hocam DP daha iyidir ve daha çok gelecek vaat eder tabii ama HDMI de fena değildir. Yani bu yüzden tercih değiştirmeyin bence. Ben de bu 2 monitör arasında kalmıştım. Tercihimi Samsung yönüne çektim.

Hdmi tepki süresini, renkleri bozmadığı müddetçe benim için sıkıntı yok. Zaten asus diğer monitörden çok yönden daha üstün. Detaylı bir inceleme olsaydı iyi olurdu. Samsung'un hangi monitörünü aldınız ?

Hdmi tepki süresini, renkleri bozmadığı müddetçe benim için sıkıntı yok. Zaten asus diğer monitörden çok yönden daha üstün. Detaylı bir inceleme olsaydı iyi olurdu. Samsung'un hangi monitörünü aldınız ?
Daha almadım. Ama yazın toplayacağım AMD tabanlı sistemde almayı düşünüyorum. Tek eksisi 4MS olması ama paneli kaliteli olduğu için Ghosting yapmıyor. Ben beğendim açıkçası.

Bildiğim kadarıyla o monitördeki HDMI görüntüyü falan bozmuyor. İncelemesi olması lazım Sosyalde, bir bak. 23.5 SAMSUNG LC24F390FHMXUF 1920X1080 VGA+HDMI 4MS FULL HD CURVED LED Samsung

Daha almadım. Ama yazın toplayacağım AMD tabanlı sistemde almayı düşünüyorum. Tek eksisi 4MS olması ama paneli kaliteli olduğu için Ghosting yapmıyor. Ben beğendim açıkçası.

Bildiğim kadarıyla o monitördeki HDMI görüntüyü falan bozmuyor. İncelemesi olması lazım Sosyalde, bir bak. 23.5 SAMSUNG LC24F390FHMXUF 1920X1080 VGA+HDMI 4MS FULL HD CURVED LED Samsung

Şuan için 60 HZ bir monitör düşünmüyorum. Bakalım yakında karne indirimi falan yaparlarsa kafama yatanı alırım. Tabii ki konuya fikrimi değiştirecek cevaplar gelmez ise.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı