AOC G2590VXQ Alınır mı?

Arda!

Hectopat
AOC 24.5" G2590VXQ VGA DP 2XHDMI 1ms 75Hz FreeSync Full HD Gaming Monitör
Bu monitörden almak istiyorum ancak hiçbir şekilde inceleme vb. göremedim. Artı ve eksi yanlarıyla bi' inceleme yaparsa bilen arkadaşlar çok makbule geçer.(y)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknosa'da acaba nasıl ışık sızması sorununu anladınız? Işık sızmasının anlaşılması için karanlık bir ortam gerekiyor. Teknosa elektrikleri mi kesti? Monitörün paneli kaliteli, ghosting yapmıyor. Işık sızması varsa da size ayıplı ürün gelmiştir. 1 yıldır kullanıyorum, daha yaşamadım. Yaşayacağımı da sanmıyorum.

Teknosa'da acaba nasıl ışık sızması sorununu anladınız? Işık sızmasının anlaşılması için karanlık bir ortam gerekiyor. Teknosa elektrikleri mi kesti? Monitörün paneli kaliteli, ghosting yapmıyor. Işık sızması varsa da size ayıplı ürün gelmiştir. 1 yıldır kullanıyorum, daha yaşamadım. Yaşayacağımı da sanmıyorum.
Öncelikle forumda ghosting sorunu var diyen arkadaşlar var ve siz ghosting yok diyorsunuz bu konuya gerçekten bir açıklık getirir misiniz? Ayrıca ben Teknosa'ya gittiğimde HDMI kabllosu takılı değildi ama güç girişi takılıydı. Gri bir ekran vardı, sağ üst tarafta da bariz bir şekilde beyaz ışık gözüküyordu. Tabi bu ışık sızması herkeste olacak diye bir kaide yok ama yine forumda gördüğüm kadarı ile bu sorunu yaşayan insanlar da var.

Samsung kendi panellerini ürettiği için bu tür sorunlar Samsung gibi markalarda pek yaşanmaz. AOC, ViewSonic gibi monitörlerin çıkarttığı sorunlarla karşılaştırılamaz hele.
Hızlı geri dönüşleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi AOC, ViewSonic gibi markaların modellerini önerenler çok oldu ama aldığında hiçbir sorun olmamasına rağmen sonradan sorun yaşayan çok kişi var. Size üç sorum daha olacak. İlki, 4ms oyunlarda sıkıntı çıkartır mı? İkincisi 1ms ile 4ms gözle ayırt edilebilir mi? Son olarak Asus VP247QG monitörü mü almalıyım yoksa sizin kullandığınız monitörü mü? Tekrardan teşekkür ederim.

Rica ederim. Online olduğum sürece sorularınıza cevap veririm.

1- 4 MS oyunlarda sıkıntı çıkarmaz. Turnuva oyuncusu değilsiniz diye tahmin ediyorum.

2- Bunun için sabah akşam rekabetçi oyunlar oynayıp, bu oyunculuğu da turnuva seviyesine taşımanız gerekiyor. Hatta takip ettiğim bir yabancı turnuva oyuncusunun yayınında biz bile öyle ayırt edemiyoruz MS farkını demişti. 5 MS'ye kadar oyun oynanır, her iş yapılır.

3- Kesinlikle bu monitör. TN panelli monitörlere bulaşmayın. VA panele göre renkleri soluk, cansız oluyor. Siyahı, gri. Beyazı, sarıya kaçmış gibi gösteren bir panel çeşidi. Abartmıyorum.

Rica ederim. Online olduğum sürece sorularınıza cevap veririm.

1- 4 MS oyunlarda sıkıntı çıkarmaz. Turnuva oyuncusu değilsiniz diye tahmin ediyorum.

2- Bunun için sabah akşam rekabetçi oyunlar oynayıp, bu oyunculuğu da turnuva seviyesine taşımanız gerekiyor. Hatta takip ettiğim bir yabancı turnuva oyuncusunun yayınında biz bile öyle ayırt edemiyoruz MS farkını demişti. 5 MS'ye kadar oyun oynanır, her iş yapılır.

3- Kesinlikle bu monitör. TN panelli monitörlere bulaşmayın. VA panele göre renkleri soluk, cansız oluyor. Siyahı, gri. Beyazı, sarıya kaçmış gibi gösteren bir panel çeşidi. Abartmıyorum.
Siyahları iyi verebiliyor mu peki VA panel?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı