AOC Gaming 24G2sp alınır mı?

Bütçe
5000
Hoparlör ve USB barındıran modelini kullanıyorum. Gerçekten renkler vs çok güzel. Herhangi bir sorunum yok. Öneririm.
Ben de aynı modeli (24G2SPU) kullanıyorum ve gerçekten mükemmel. Üstteki N0rvecli adlı üyenin dediklerine bakmayın, belli ki monitör konusunda bir bilgisi yok. 24G2SP/SPU gayet iyi monitörlerdir.

27 inç 1080p olduğu için 24 inç monitöre göre görüntü kalitesi düşer demişti birisi ne kadar doğru bilginiz var mı?

Evet düşer tamamen zevk meselesine bağlı aslında. Curved ve büyük ekran da pixel sayarsın.

1080p için piksel yoğunluğu sabittir. PPI yani kaliteyi belli enden piksel sıkışması 24" oranda 92 PPI değerindeyken 27" oranda 82 PPI değerine düşer. 1 inç/kare 6.45 cm² eder ve 27" orandaki 1080p çözünürlükte her 6.45 cm² alana 6656.79 pixel sığar.

Evet düşer tamamen zevk meselesine bağlı aslında. Curved ve büyük ekran da pixel sayarsın.

1080p için piksel yoğunluğu sabittir. PPI yani kaliteyi belli enden piksel sıkışması 24" oranda 92 PPI değerindeyken 27" oranda 82 PPI değerine düşer. 1 inç/kare 6.45 cm² eder ve 27" orandaki 1080p çözünürlükte her 6.45 cm² alana 6656.79 pixel sığar.
Windows 96 PPI değerini baz alır. Bu nedenle PPI değeri 96'ya ne kadar yakınsa o kadar iyi. 82 PPI değerine gelindiğinde pikselleşme gerçekten hissedilmeye başlıyor. 23.8 inç için ise bu değer 92.56 PPI. Bu da Windows'un 96 PPI değerine çok daha yakın.

Haklı olabilirsiniz fakat 27 inch normal kullanım ve oyunlar için fazla büyük. Kullandığımız model hem rakiplerinden daha iyi renkler sunuyor hem de markası AOC.

Haklı olabilirsiniz fakat 27 inch normal kullanım ve oyunlar için fazla büyük. Kullandığımız model hem rakiplerinden daha iyi renkler sunuyor hem de markası AOC.
Aynen öyle. AOC monitörler epey kaliteli ve iyi oluyorlar. Her modeli için geçerli değil elbette fakat iyi kalitede bir monitörün markası da AOC olunca o monitörde sorun çıkma ihtimali çok daha düşük oluyor.

24G2SP(U) modelinin de renk kalitesi rakiplerinden çok daha iyi. N0rvecli'nin attığı monitörlerle kıyaslanamaz bile. O kadar fark var.

Windows 96 PPI değerini baz alır. Bu nedenle PPI değeri 96'ya ne kadar yakınsa o kadar iyi. 82 PPI değerine gelindiğinde pikselleşme gerçekten hissedilmeye başlıyor. 23.8 inç için ise bu değer 92.56 PPI. Bu da Windows'un 96 PPI değerine çok daha yakın.

AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA ölü pixele de bir çözüm sunarsınız umarım :d.

Adam CS Valorant Online FPS oynuyorsa düşük daha avantajlı olur dediğin gibi. RDR2 olsun LoL olsun gibi oyunlar oynayacaksa şahsen daha büyük ekran daha tatminkar oluyor. Burada kaliteyide baz alırsak 27 olması + 1080p - niteliğin de.

AOC 24" 24G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA ölü pixele de bir çözüm sunarsınız umarım :d.

Adam CS Valorant Online FPS oynuyorsa düşük daha avantajlı olur dediğin gibi. RDR2 olsun LoL olsun gibi oyunlar oynayacaksa şahsen daha büyük ekran daha tatminkar oluyor. Burada kaliteyide baz alırsak 27 olması + 1080p - niteliğin de.

Genelde Valorant oynuyorum. Ara sıra hikayeli oyunlarda oynuyorum. Ama önceliğim FPS oyunları için.

Aynen öyle. AOC monitörler epey kaliteli ve iyi oluyorlar. Her modeli için geçerli değil elbette fakat iyi kalitede bir monitörün markası da AOC olunca o monitörde sorun çıkma ihtimali çok daha düşük oluyor.

24G2sp(u) modelinin de renk kalitesi rakiplerinden çok daha iyi. N0Rvecli'nin attığı monitörlerle kıyaslanamaz bile. O kadar fark var.

Teşekkürler hocam o zaman sipariş ediyorum. Monitörü kullandıktan sonra tecrübelerimi aktarırım :).

O halde arkadaşın dediğini alabilirsin geniş açı dev ekran sevmiyor isen.

Teşekkür ederim yardımınız için.

AOC monitörlerde ölü piksel çıkma ihtimali diğer markalara göre çok çok daha düşük. O gördüğünüz ölü piksel çıktı yorumları 10 ise ürünün satış oranı 2000 ve üstündedir. Yani taş çatlasın %5 bir ihtimal mevcut iken sadece yorumlara bakmak doğru değil.

Benim monitörümde hiç ölü piksel çıkmadı mesela.

Geri
Yukarı