AOC Garanti Servisi TecPro Hakkında

darkageman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ticari Bankacılık
Arkadaşlar öncelikler herkese selamlar,

Bu konuyu bilgi vermek amacıyla açıyorum ki herkesin bilgisi olsun. 07.05.2020 tarihinde AOC C24G1 Gaming monitörümü garanti firması olan TecPro'ya gönderdim. Firma hakkında internet adreslerinde çalışanlarıyla alakalı olsun ilgilenmemeleri vb. bir sürü yorum zaten hala bulunmaktadır.

Bu iki firma da aynıdır.

Monitörümün sıkıntısı ışık sızması var idi aldığımda fakat sızma diğer noktalara da yayılınca kendim şahsen korktum buna ek olarak sağ üst köşede de siyah ölü piksel belirmişti. Monitörümü göndermeden önce taraflarına sorunu mail ve fotoğraflı olarak detaylı şekilde anlattım. 1 hafta geçtikten sonra teknik servisi aradım ve oradaki beyefendi ile görüştüm. Bana ışık sızmasının normal olduğunu kendilerinin bir problem göremediğini hatta ölü pikseli tespit edemediklerini söyledi. Ben durumu tekrar özetledim anladığını söyledi tekrardan test edeceklerini söylediler.

Ben de onun üstü olan bir bayan personel ile mailleşiyordum ona da durumu ilettim. Kendisi AOC firmasıyla mailleştiklerini ve bilgi beklediklerini söyledi. Kısa zaman sonra tekrar mail attım çünkü durumu hala netleşmemişti bana kendi üstü olan teknik şefin mail adresini ve telefonunu attı. Kendisiyle telefon ile görüştükten sonra bu bayan personelin AOC Europe firmasına üründe bir sıkıntı görülemediği hatta benden fatura istemişlerdi onu da gönderdiğini öğrendim. Yani arkadaşlar uzun lafın kısası şu AOC monitör aldıysanız ve ışık sızması veya ölü piksel ile karşılaştıysanız işiniz çok zor bunu bilin istedim. Bu konuyu da bilgi vermek amacıyla açtım. Umarım benim yaşadığım hayal kırıklığını yaşamazsınız.

Not: Monitörüm 3 aylık. Gerekirse Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ölü piksel için bisey yapmıyorlar bildiğim kadarı ile genelde 5 ve üstü deniyor. Işık sızmasını bilmiyorum hangi şartlarda kabul görüyor sitesinde garanti şartları varsa bakın derim.bosuna uğraşmamanız için.

Peki bilen biri cevaplarsa sevinirim 1 ölü piksel giriyor mu garantiye yanlış yonlendirmeyelim arkadaşı belki şartlar değişmiştir.

Arkadaşlar yoğun uğraşlarım sonucu ücret iade raporu alabildim. Şu an ASUS VG248 Monitöre geçmiş bulunmaktayım. AOC mu ? Benden uzak olsun.

Arkadaşlar yoğun uğraşlarım sonucu ücret iade raporu alabildim. Şu an ASUS VG248 monitöre geçmiş bulunmaktayım. AOC mu? Benden uzak olsun.

Nasil aldınız tüketici hakem heyeti ile mi? sürekli 1 piksel hatası garantiye girmiyor diyorlar garanti şartlarına bakınca orada da yazılmış en az 5 piksel ve üzeri diye

Son düzenleme:
Tüketici hakem heyetiyle uğraşmadım dostum. Direk kendilerine çok güzel, sert bir mesaj gönderdim. AOC Avrupa' ya ulaşabilseydim keşke de neler söylerdim TecPro hakkında. Piksel yüzünden değişmedi üstad panelde ışık sızması vardı.
Şunu da ekleyeyim Curved panellerin çoğu öyle sorunlu genelde bilginiz olsun.

Tüketici hakem heyetiyle uğraşmadım dostum. Direk kendilerine çok güzel, sert bir mesaj gönderdim. AOC Avrupa' ya ulaşabilseydim keşke de neler söylerdim TecPro hakkında. Piksel yüzünden değişmedi üstad panelde ışık sızması vardı.
Şunu da ekleyeyim Curved panellerin çoğu öyle sorunlu genelde bilginiz olsun.
Aynı sorun bende de mevcut Aoc 27G2U. 12 ocakta aldım ışık sızması ve monitörün alt kenar boşluklarında oval olduğu için bariz boşluk vardı. Tecpro ya gönderdim orada Kaan ve Okan denen iki kişi bir sorun olmadığını söylediler. Şimdi monitörümü kargo ile itopyaya gönderdiler. Ürün bayiye geldiğinde hele ki bir kusur göreyim kullanıcı yasal haklarımı kullanmaktan çekinmeyeceğim. Şimdi şikayetvara bende yazacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210122_155557_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20210122_155557_com.whatsapp.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 162
  • Screenshot_20210122_155613_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20210122_155613_com.whatsapp.jpg
    37,6 KB · Görüntüleme: 148
  • IMG_20210115_230823.jpg
    IMG_20210115_230823.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 199
Yalnız sizde ki ışık sızması benimkine kıyasla gayet normal. Curved modellerde ışık sızması olması normal bir durumdur ayrıca. Fakat monitörde boşluk var gibi ayrıca atmış olduğunuz fotoğrafta da ama Türkiye de ki her servis farklı telden çaldığı için ne diyeceğimi bilemiyorum. ASUS aldım bu monitörden sonra onda da yüzüm gülmedi. 6 ay içinde 3.kez dün servise yolladım 2 kez paneli değişen ürünüm şimdi de 144 ve 165 hz de Pikselleri göstermeye başladı sol kenardan, taktıkları panel dandik. Yani ASUS, AOC hepsi aynı. Valla yazacak çok şey var ama ne desem bilemiyorum dostum.

Yalnız sizde ki ışık sızması benimkine kıyasla gayet normal. Curved modellerde ışık sızması olması normal bir durumdur ayrıca. Fakat monitörde boşluk var gibi ayrıca atmış olduğunuz fotoğrafta da ama Türkiye de ki her servis farklı telden çaldığı için ne diyeceğimi bilemiyorum. ASUS aldım bu monitörden sonra onda da yüzüm gülmedi. 6 ay içinde 3.kez dün servise yolladım 2 kez paneli değişen ürünüm şimdi de 144 ve 165 hz de Pikselleri göstermeye başladı sol kenardan, taktıkları panel dandik. Yani ASUS, AOC hepsi aynı. Valla yazacak çok şey var ama ne desem bilemiyorum dostum.
Tüketici hakem heyetine başvurdum sevgili dostum. Paramın iadesini istiyorum 3n kötü bire bir değişim.

Geri
Yukarı