AOC G2460VQ6 TecPro değişim iade onayı

1903Eagle

Decapat
Daha fazla  
15.12.2021 tarihinde garantiye yolladığım AOC G2460VQ6 monitörümü TecPro arıza takip üzerinde 1 ay yedek parça bekleniyor diye bekledim. Bu 1 aylık süreçten sonra yedek parça bekleniyor yerine değişim onayı bekleme sürecine girdi bu bekleme sureci de 1 ay sürdü. Ürünüm yaklaşık 2 ay garantide kaldı, bugün de hazır yazısını görünce garantiye verdiğim servisi aradım. Bana büyük ihtimal ya para iadesi yapacaklarını ya da elimdeki ürünü sıfır aynı model ürünle değiştireceklerini söylediler. Fakat şu an bu monitör stoklarda yok ve nasıl bir para iadesi yapacaklarını bilmiyorum. Zamanında 1000 TL'ye aldığım bu monitör para iadesine girerse ben şimdi nereden 1000 TL'ye monitör bulacağım merak ediyorum. Para iadesini reddetsem yeni ürün yollamalarını söylesem uzun süre daha bekleyeceğim. Bilgisi olan arkadaşlar nasıl bir yol izlemeyelim ve para iadesi hakkında bilgileriniz nelerdir?

Para iadesi asla almam o zaman para iadesi teklifini reddedip ürün iadesi nasil alabilirim G2460VQ6 stoklarda yok bana daha üst bir model verirler mi acaba ?
Yapmıyorlar hocam, kanun diyor ki o an faturada ne ödendiyse onu ödemekle mükellefler. Eğer satıcı iyi niyetliyse bir üst modeli gönderebilir ama buna hayatımda bir defa rastladım sadece. Dediğim gibi, aynı ürünü temin etmek ya da ödediğiniz meblağı iade etmek onun zorunluluğudur.

Yapmıyorlar hocam, kanun diyor ki o an faturada ne ödendiyse onu ödemekle mükellefler. Eğer satıcı iyi niyetliyse bir üst modeli gönderebilir ama buna hayatımda bir defa rastladım sadece. Dediğim gibi, aynı ürünü temin etmek ya da ödediğiniz meblağı iade etmek onun zorunluluğudur.
Dediğin gibi oldu dostum satıcı iyi niyetli çıktı ve elimdeki ürünü bana yollamasını kendisinin de bir üst model AOC G2460PF modelini yollayacağını söyledi . Yarım saatlik görüntülü konuşmamızın ardından sorun halloldu ve monitörüm bugün elime geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı