AOC garantiden VA panel ile değişim mantıklı mı?

İlla IPS tercih edecekseniz bu modellerden birini isteyebilirsiniz. 2022 modeller muhtemelen ellerinde vardır.

24G2SPAE
24G2SPU
24G2SP
O zaman firmanın sizi yönlendirmesine izin vermeyin siz onları yönlendirin. Ben aynı mönitörü istiyorum diye ısrarcı olun. Stok yok yapamıyoruz v.s derlersede;

Bu modeli istediğinizi belirtin. Üstüne para isterler mi ne derler onu tam bilmiyorum.
Ama kesinlikle ısrarcı olun. Ben asla VA panel almam.
Dediğim monitörde aynı marka IPS 240hz monitör.
Muhtemelen bu modelde ellerinde yoktur hocam 2020 model sonuçta.

Bu arada VA panelin renkleri çok daha iyi tek sıkıntısı aşırı fazla ghosting olması.
Hocam her VA'da ghosting olmuyor, genelde ucuz modellerde yaşanıyor.

Tecproya mail gönderdim 24g2ze/bk modelini istedim. Tabi kabul ederler mi bilmiyorum. Bir de stok durumu nasıldır bilemiyorum. Benzer monitörlerin bir çoğunda stoklar tükenmiş gibi. Ayrıca çok fazla yazışarak zaman kaybetmek istemiyorum monitörsüz kalmamak adına. IPS ile VA arasında çok büyük fark olmayacaksa kabul edebilirim de.

İlla IPS tercih edecekseniz bu modellerden birini isteyebilirsiniz. 2022 modeller muhtemelen ellerinde vardır.

24G2SPAE
24G2SPU
24G2SP

Muhtemelen bu modelde ellerinde yoktur hocam 2020 model sonuçta.

Hocam her VA'da ghosting olmuyor, genelde ucuz modellerde yaşanıyor.
Her VA'da ghosting seviyesi diğer panellerle kıyaslandığında çok daha fazla oluyor hocam testleri var bunların.

Her VA'da ghosting seviyesi diğer panellerle kıyaslandığında çok daha fazla oluyor hocam testleri var bunların.
Hocam doğru değil, doğru düzgün VA testi baktığınıza emin misiniz?

Sol VA - sağ OLED.
1686007195326.png

Sol IPS - sağ VA.
1686007226527.png

240 hz ve 1 ms gtg olmasına rağmen eski monitöre göre ghosting daha fazla olur mu diyorsunuz?
Hem eski hem de önerdikleri VA monitörde gözle görünecek bir ghosting olmayacaktır hocam.

Önerdikleri VA monitörün ghosting verileri:
1686007385617.png

Hocam görsellerde renk farkı da pek yok gibi. Bir an önce bir monitöre kavuşmak adına değişimi onaylayacağım sanırım
Hocam renk değil ghosting için attım onu, attığım fotoğraftaki iki monitörün de renkleri çok üstün olduğu için o fotoğrafta fark etmemeniz normal iki monitörde 2500 doların üstünde çünkü.

Sizin durumunuzda renk konusunda pek bir fark hissedeceğinizi sanmam.

Bu ise sizin şu ana kadar kullandığınız 24G2U'nun ghosting testi:
1686007609754.png

Hocam renk değil ghosting için attım onu, attığım fotoğraftaki iki monitörün de renkleri çok üstün olduğu için o fotoğrafta fark etmemeniz normal iki monitörde 2500 doların üstünde çünkü.

Sizin durumunuzda renk konusunda pek bir fark hissedeceğinizi sanmam.
Anlıyorum. Ghosting olarak da renk olarak olumlu veya olumsuz pek bir fark olmayacak anladığım kadarıyla. Öyleyse onay veriyorum bir an önce kargolasınlar hocam monitörü umarım pişman olmam. Olmadı ikinci el olarak satıp üzerine ekleyip başka modellere yönelirim

Yeni konular

Geri
Yukarı