AOC garantiden VA panel ile değişim mantıklı mı?

Anlıyorum. Ghosting olarak da renk olarak olumlu veya olumsuz pek bir fark olmayacak anladığım kadarıyla. Öyleyse onay veriyorum bir an önce kargolasınlar hocam monitörü umarım pişman olmam.
Hayırlı olsun hocam, umarım memnun kalırsınız da uğraşmak zorunda kalmazsınız.

24G2ZU ya da 24G2ZE modeli talep edin başka model istemediğinizi söyleyin yok derlerse de VA panel olan 25g3zm/bk kabul edin ve gelen monitörü sıfır olarak satın.

24G2ZU ya da 24G2ZE modeli talep edin başka model istemediğinizi söyleyin yok derlerse de VA panel olan 25g3zm/bk kabul edin ve gelen monitörü sıfır olarak satın.
Bahsettiğiniz modeli istediğime dair mail göndermiştim hocam. Dönüşleri ne yönde olacak bilmiyorum. Sabahı bekleyeceğim onaylamak için yapacakları dönüşe göre.

Merhaba arkadaşlar. AOC 24g2u/bk IPS panelli monitörüm bir anda bozuldu ve garantiye yolladım. Değişim yapılacağı söylendi ve elimdeki modelin üretimi devam etmediği için VA panelli 25g3zm/bk modeli ile değişim önerdiler. Önceki monitörüm IPS panel 144Hz 1ms MPRT özelliklerindeydi ve memnundum. Önerilen model 240Hz 1ms GtG olmasına rağmen VA panel olması beni düşündürüyor ghosting ve renk doğruluğu konusunda. Sizce bu değişimi kabul etmeli miyim yoksa yakın özellikle IPS panele sahip bir monitörle değişim için ısrarcı mı olmalıyım?
Eğer online oyun oynuyorsanız 240 Hz 1ms GtG monitör sizin için çok daha iyi olacaktır. Eğer hikâye oyunu oynuyorsanız IPS panel çok daha iyi olacaktır. Öte yandan o bahsettiğiniz problemleri kaliteli bir VA panelde yaşamayabileceğiniz gibi dandik bir IPS panelde de yaşayabilirsiniz.

Mantıksız olur, bu modelde ghosting var ve 240hz in bir anlamı kalmıyor.
Elindeki model igzo ips ve 1500:1 kontrast a sahip yani çok güzel bir model.
Bence en düşük 24g2spu iste ama 24g2ze yi de bir sor.

Son düzenleme:
27g2spu/bk gönderebiliriz demişler. Neden daha büyük bir panel öneriyorlar ki? Fiyatına baktığımda benim monitörümün son stok fiyatından da epey düşük.

27g2spu/bk gönderebiliriz demişler. Neden daha büyük bir panel öneriyorlar ki? Fiyatına baktığımda benim monitörümün son stok fiyatından da epey düşük.
İlla 24" şartınız yoksa kabul edin derim hocam ben şahsen.

Hocam her VA'da ghosting olmuyor, genelde ucuz modellerde yaşanıyor.

Konu başlıklarını gezin illa pahalı bir VA panelin ghosting yaptığına şahitlik edersiniz. VA paneller ghosting bakımından falsolar ama evet sizin de resim de attığınız gibi yapmayanlar mevcut ama azınlıktalar diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı