AOC I2481FXH Nasıldır?

bybrown

Hectopat
Merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde monitör için bir konu açmıştım ama pek tatmin edici cevaplar alamadım. Araştırmalarım sonucu bu monitörü buldum. Sizce hu monitör 750 TL için iyi bir seçenek mi? 2015 çıkışlı olması beni biraz tereddütte bıraktı. Bu bir sorun teşkil eder mi? Ağırlıklı olarak grafik tasarım, programlama için kullanılacak. Ara ara oyun, video, film-dizi gibi şeyler için de.

Türkiye'de 750 TL'ye bulamadım, Amazon'da var. Ona da vergi falan alırlar büyük ihtimal daha pahalıya gelir.
Onun yerine Türkiye'den şunlara bakın:
* ViewSonic VA2419-SH 24" 5ms (VGA+HDMI) Full HD IPS Monitör Fiyatı
* Acer SA230bid 23" 4ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Ultra İnce Fiyatı
* BenQ GW2470HL 23.8" 4ms (Analog + HDMI x2 ) Eye-Care Full Fiyatı

amazon.com.tr'de 760 TL;

Bu fiyat aralığında diğerlerinden daha iyi bir seçenek gibi geldi ama dediğim gibi çıkış tarihi kafamı karıştırdı.

Diger attıklarınızın IPS olmaması bir - oldu benim için grafik tasarımı da göz önüne alırsak.
Dikkatli bakın lütfen. ViewSonic IPS panel, Acer da öyle. BenQ VA panel. IPS olmadığını nereden gördünüz acaba?
ViewSonic olanı kendim kullanıyorum renkler çok canlı. Eksiği şu, parlaklık ayarı çok saçma geldi bana. %100 parlaklık açtığımda çok parlak oluyor ve göz yoruyor, hele geceleri ekrana bakılmıyor. Beyazlar aşırı parlak oluyor. %50 parlaklıkta kullanıyorum o yüzden.

Dikkatli bakın lütfen. ViewSonic IPS panel, Acer da öyle. BenQ VA panel. IPS olmadığını nereden gördünüz acaba?
ViewSonic olanı kendim kullanıyorum renkler çok canlı. Eksiği şu, parlaklık ayarı çok saçma geldi bana. %100 parlaklık açtığımda çok parlak oluyor ve göz yoruyor, hele geceleri ekrana bakılmıyor. Beyazlar aşırı parlak oluyor. %50 parlaklıkta kullanıyorum o yüzden.

Evet öyleymiş, çok fazla monitör bakıyorum kafam karışmış olacak kusuruma bakmayın. Aslında fiyatları oldukça uygun ama AOC'un tasarımı göze çok hoş geliyor. Oldukça kararsız kaldım. AOC neredeyse 4 yıllık olmasaydı düşünmeden onu alırdım sanırım. Ilginiz için çok teşekkür ederim. ViewSonic'in oyun performansı nasıl acaba?

Evet öyleymiş, çok fazla monitör bakıyorum kafam karışmış olacak kusuruma bakmayın. Aslında fiyatları oldukça uygun ama AOC'un tasarımı göze çok hoş geliyor. Oldukça kararsız kaldım. AOC neredeyse 4 yıllık olmasaydı düşünmeden onu alırdım sanırım. Ilginiz için çok teşekkür ederim. ViewSonic'in oyun performansı nasıl acaba?
Standart 60Hz monitör, oyun performansı olarak çok üst düzey bir şey beklemiyorum. Genellikle SP oyunlar oynadığım için benim için yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı