AOC LED vs IPS-LED Monitör

AOC E2275SWJ LED 1ms 200 milyon Dynamic Contrast Ratio Almalı mıyım?

• Evet

Oy: 2 50,0%
  • Hayır, IPS al çünkü renklerde çok fark var 6ms, 8ms olsa da

Oy: 2 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

berti

Hectopat
Daha fazla  
Yeni monitör alacağım ama inanılmaz bir şekilde aklım karışık, LED mi IPS-LED mi ekran alayım diye kullanım amacımı söyleyeyim; internet, video biraz da oyun ara sıra.
Benim aklımdaki soru şu IPS-LED ekranda 5ms uzerinde bütçeme göre monitörler inceledim biraz tuzlu. Bir de LED ekrana sahip monitör buldum şimdi İPS ekranlarda en fazla 10 ile 20 milyon Dynamic Contrast Ratio var. Bulduğum LED ekranda 1ms tepkime ve 200 milyon Dynamic Contrast Ratio değeri var.

Benim isteğim güzel renkler görmek, akıcılık da olsun bütçeme de uysun. Bulduğum LED ekran beni üzer mi bu açıdan yoksa illaki güzel renk ama akıcılıktan 6ms değeri uzeri gören ve pahalı monitör mü tercih etmem.

İşin açıkçası ne kadar renk farkı olacak, birinde 200 milyon Dynamic Contrast Ratio LED ekran 1 ms değerinde diğer tarafta en fazla 10 milyonluk Dynamic Contrast Ratio veren IPS-LED ekran 6ms ya da 8ms tepkime süresi, sizce renklerde çok fark var mı daha fazla para çıkartmaya değer mi IPS?

Bulduğum LED ekran bu altta resmi sitesi de mevcut.
AOC E2275SWJ

E2275SWJ AOC Monitor - AOC

Görüşlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Sizin ilk olarak LED ile IPS arasındaki farkı öğrenmeniz gerek. LED mi IPS-LED mi diye bir soru soramazsınız. Hatalı olur. Zira bütün monitörler şu anda LED arka aydınlatmalı. IPS de alsanız, TN de alsanız, ne alırsanız alın arkasında LED aydınlatma var.

Sormanız gereken soru IPS mi, TN mi gibi bir soru olmalı...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı