AOC Q27G2U vs MSI Optix G27CQ4

Waisman

Kilopat
Daha fazla  
Dün 144 Hz AOC marka bu monitörü aldım. Şu an hazırlanıyor. Aoc Q27g2u 27" 1ms 144hz Freesync 2k Qhd Gaming Monitör | Trendyol
165 Hz olan MSI marka bu ürün indirme girmiş, onu mu alsaydım diye düşünüyorum. Siparişi iptal edeyim mi? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Amazon'daki yorumlara bir göz atar mısınız? Açıkçası biraz soğudum. MSI Optix, G27CQ4 Monitör, 27 inches LED: Amazon.com.tr
Hocam ghost screen ve ışık sızması her monitörün başına gelebilecek hatalardan biri. Yani tamamen MSI'ya özgü bir hata değil bu. Belki de Amazon'da satan kişinin aldığı fabrikadan çıkan tüm MSI monitörleri bu hataya sahip. Belki sizin alacağınız MSI monitörü bu hatalara sahip olmayabilir. Bence tamamen şans işi bu durum. Eğer bu riski almak istiyorsanız iade edip MSI monitörünü alabilirsiniz. Aldığınız AOC monitör elinize geldiğinde ghost screen ve ışık sızması testlerini yaptıktan sonra bu monitörde de aynı hatalar varsa eğer bu riski alabilirsiniz diye düşünüyorum. Fakat karar tamamen sizin.

Şöyle yardımcı olmaya çalışıyım, AOC24G2U kullanıyorum, ölü piksel ve ışık sızması yok. İtopya üzerinden iki tane almıştım ve ikisinde de sorun yok. Fikir edinmeniz için söyledim.

Geri
Yukarı