AOC U28G2AE Monitör İncelemesi (Türkiye'de İlk)

Selam,
İlk olarak incelemeye önceki monitör tecrübemden ve cahilliğimden bahsederek girmek istiyorum.
Önceden kullandığım monitör Samsung'un yaklaşık 5 senelik 2333TN modeliydi. Yani anlayacağınız önceden -teknoloji mağazaları hariç- 'iyi' monitör görmemiş birisiyim. Önceki monitör ile farkı nasıl geliyor diye sorarsanız, önceki monitördeki pixelleri daha rahat farkedebiliyorum ve biraz rahatsız ediyor açıkçası.

Önceki Monitörümün Özellikleri:
23" 300 cd/m² LCD Full HD (1080p) 1920 x 1080

monitör.jpg

Görünüş ve ayaklık hakkında:
Monitörün kenarları acayip ince ve bence havalı bir görünüşü var. Tamamen plastikten oluşuyor, hiçbir yerinde metal yok ve bu biraz güven kırıyor. Ayaklığa gelirsek ayaklığın kapasitesi çok kısıtlı, sadece yukarı ve aşağı kıpırdatabiliyorsunuz. Benim için çok büyük bir sorun teşkil etmese de bazı kullanıcılar için sıkıntı olabilir. Bu ikisi sayabileceğim en büyük eksileri.

tilt.png

Görüntü hakkında,
Renkler çok canlı ve monitör çok parlak, bu yüzden parlaklığı en fazla 30 derecelerinde kullanıyorum.
Film izlemek ve tasarım için birebir.

Ayar paneli oldukça sade, 1 dakika içinde de tuşlara alışıyorsunuz. Ayrıyetten HDR, sRGB ve Adaptive Sync gibi seçenekler bulunuyor.

Monitörün genel özellikleri;

Panel Tipi: IPS
Tazeleme Hızı: 60Hz
Tepki süresi: 1ms
Karşıtlık(Contrast): 1000:1
Çözünürlük: 3840*2160

Şu an maalesef stok kıtlığından dolayı monitör uçuk fiyatlarda gözüküyor. Fakat ben 2880 TL civarına dolar 8 iken satın aldım, siz de stoğa geldiğinde fazla ödememeye gayret edin.

Monitörü uzun uzun anlattığım video'ya buradan ulaşabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitörü AOC'un sitesinden daha detaylı incelemek için: tıkla.

Son düzenleme:
AOC 4K monitör şiddetli depremi geçti. Benim güvenimi aldı. Fotoğrafta görmekte olduğum ayakla benzer sayılır.

Detaylı ve öz anlatım, elinize sağlık. Bir AOC kullanıcısı olarak eklemek isterim ki, AOC alacaksanız düşük modellerde belli başlı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin 24V2Q modelini kullanıyorum, panel çerçeveden ayrıldı. Garanti ile iletişime geçeceğim yakın zamanda.

Ancak üst seviye bir AOC alıyorsanız paranızın karşılığını da alıyorsunuz. ViewSonic ile birlikte iki markayı da severim.

Detaylı ve öz anlatım, elinize sağlık. Bir AOC kullanıcısı olarak eklemek isterim ki, AOC alacaksanız düşük modellerde belli başlı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin 24V2Q modelini kullanıyorum, panel çerçeveden ayrıldı. Garanti ile iletişime geçeceğim yakın zamanda.

Ancak üst seviye bir AOC alıyorsanız paranızın karşılığını da alıyorsunuz. ViewSonic ile birlikte iki markayı da severim.
Hocam açıkça söyleyeyim monitörün kasa kalitesini çok beğenmedim, incelemede de dediğim gibi tamamen plastikten oluşuyor.

Teşekkür ederim bu arada :)

Hocam açıkça söyleyeyim monitörün kasa kalitesini çok beğenmedim, incelemede de dediğim gibi tamamen plastikten oluşuyor.

Teşekkür ederim bu arada :)
Evet benim kullandığım modelin de malzeme kalitesi ciddi anlamda kötü. Samsung SyncMaster 923NW monitör kullanırdım bundan önce, çok daha iyi malzeme kalitesi vardı. Üretim sıklaştıkça kalite azalıyor ona şüphe yok. Gittiği yere kadar artık.

Garanti ile iletişime geçeceğim yakın zamanda.
AOC Türkiye desteği birazcık dandiktir.
Şöyle bir link de ekleyeyim:

AOC Türkiye desteği birazcık dandiktir.
Şöyle bir link de ekleyeyim:
Çok ilginç. Benim durumum buna benzer değil neyse ki, monitöre herhangi bir dokunmam bile olmadı, PnP mantığıyla tak çalıştır yapıp kullandım, birkaç ay sonra ekran çerçeveden ayrılmış. Şu anda masaüstü bilgisayarımda işlerim olduğu için götüremiyorum, birkaç hafta içinde bitecek işlerim sonra garanti yolunu tutacağım. Vatan'dan almıştım. Onlara söylediğimde getirin servise yollayalım garanti bitmeden demişlerdi.

Umarım sorun yaşamam. AOC iyi markadır aslında ama böyle saçma bir teknik servis skandalı ile daha yakından ilgilenmesi gerekli.

Ekleme: Bu arada 1100 lira civarına almıştım bu ürünü, internetten bakıyorum 3200 lira diyor. Bundan çok daha iyi monitörler şu anda 2000 civarına bulunabilirken bu arkadaşın olayı ne acaba tam olarak ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı