AOC24G2U monitörde renkler değişiyor

Al_46

Hectopat
AOC24G2u 144Hz IPS mointöre sahibim ve ekran kartımda Palit 1660 Super OC.
Yeni yeni olmaya başlayan bu sorun rastgele oluyor. Örneğin YouTube'da veya Netflix de bir şey izliyorum ve o sırada ekranın rengi hafif kararıyor sanki parlaklık kısmış gibi sonra bir yere tıklayınca geçiyor, ya da yazıların kenarları hafif kalınlaşıyor.
Anlayacağınız sanki telefonlarda ki otomatik parlaklık ayarlama ayarı gibi bir şey açık ve kafasına göre müdehalede bulunuyor.
Bu sorunu nasıl çözebiliceğime dair bir fikriniz varsa yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal NVIDIA sürücüsünden kaynaklanıyor aynı sorun bende de olmaya başladı ekran kartını güncelledikten sonra olmaya başladı özellikle ondan önce olmuyordu. Monitörlerimiz de aynı bu arada bende RTX 2060 kullanıyorum.

Aynı sorunu bende yaşamaya başladım, Windows 11 mi kullanıyorsunuz?

Hayır Windows 10.
Büyük ihtimal NVIDIA sürücüsünden kaynaklanıyor aynı sorun bende de olmaya başladı ekran kartını güncelledikten sonra olmaya başladı özellikle ondan önce olmuyordu. Monitörlerimiz de aynı bu arada bende RTX 2060 kullanıyorum.

Öyleyse bir sonraki güncellemeye düzelmesi umuduyla. Bende bir an monitör ya da ekran kartında bir sorun oluştuğu zannetmiştim.

Aynı sorun bende de var. Renk birden koyulaşıyor simsiyah oluyor. Mouse'u videoya getirince normale dönüyor...
Sürücü sorunu. NVIDIA 472.12 sürümünü yükleyin.
En son sürücü kurulu, geriye dönüş yaparsak üzerine kursam olurmu bu söylediğinizi?

Son düzenleme:
Ben yeni güncellemeleri bekliyorum. Sen beklemek istemezsen eski sürücüyü kurmalısın. Dün bir güncelleme geldi ama bende hala düzelmedi.
Dünkü güncelleme bende de yüklü, sabah kurdum... Bende de düzelmedi
Ben yeni güncellemeleri bekliyorum. Sen beklemek istemezsen eski sürücüyü kurmalısın. Dün bir güncelleme geldi ama bende hala düzelmedi.
Başka monitör de de denedim, ekran kartını söküp taktım... Kafaya takmayalım en iyisi

Yeni konular

Geri
Yukarı