AOE III Benzeri Strateji Oyunu Tavsiyesi

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iyi sosyaller! Yıllardır bıkmadan, usanmadan ve severek AOE III oynuyorum. Artık farklı oyunlara yönelmenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Steam'den önerebileceğiniz oyun var mı?

Empire Earth serisine bir göz atabilirsiniz. Ben zamanında ilk oyunu çok fazla oynamıştım. Sonradan 2 ve 3'ü de çıkmış. Ama onları hiç oynamadım. Genel olarak AoE serisinden sonra beni en çok saran gerçek zamanlı strateji oyunlarından biridir.

Entrika istiyorsanız, birbirimizi doğrayalım, o şunla bu bunla yiyişsin diyorsanız: Crusadar kings 2 .
Ben entrika değil diplomasi ve derinlemesine strateji istiyorum derseniz: Europa Unıversalis 4.
Ben İkinci Dünya Savaşını konu alan istiyorum derseniz: Hearts of İron.
Yok ben AOE3 tarzı istiyorum ama biraz değişik olsun diyorsanız, daha çok ticareti baz alan Anno serisini ve özellikle Steam'da Dawm of Discovery diye geçen oyununu.
Ben AOE3 ile daha çok benzer istiyorum dersen: Stronghold Crusader 1/2 oynayabilirsiniz hocam.

Total War serisinde de ilk çıktığında leş sonra toparlanan ama onlarca farklı DLC ve eklenti ile maliyeti artar Roma Total War 2'yi pek önermem, güzeldir ama yüksek maliyetli bence. Empire Total War veyahut Attila Total War'ı önerebilirim. Şu yeni çıkan Britanya'yı ise hiçbir şekilde önermiyorum. Empire'nın biraz daha iyileştirilmiş hali olan ancak haritası daha küçük ve daha kısa olan Napoleon Total War'ı da oynayabilirsiniz hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı