AÖF vs örgün eğitim

Yazilim konusunda buyuk ve mesakatli projelerde yer almak istiyorsan yapman gerekiyor.

Evet orası öyle ama işin içine girdiğim zaman işin mantığıyla gideceğim için zorlansam da öğrenirim diye düşünüyorum, oyun yapımında fizik te bilmek gerekiyormuş o yüzden büyük ihtimalle oyun alanında iş yapamam ama diğer alanlarda aşırı bir matematiğe gerek yokmuş zaten

Evet orası öyle ama işin içine girdiğim zaman işin mantığıyla gideceğim için zorlansam da öğrenirim diye düşünüyorum, oyun yapımında fizik te bilmek gerekiyormuş o yüzden büyük ihtimalle oyun alanında iş yapamam ama diğer alanlarda aşırı bir matematiğe gerek yokmuş zaten

Ozellikle web icin universiteye bile gerek yok. Fakat oyun alaninda bulunmak istiyorsan ve adi bilinen sirketlerde calismak istiyorsan, cok cabalaman gerek.

Adi bilinen koklu bir universiteye gidip duzgun egitim alman, bunun yaninda da kendini yetistirmen gerekir. YBS, teknoloji firmalarinda yoneticilik yapmak isteyen arkadaşlar icin bence guzel bir bolum fakat yazilim konusunda bence bu alandan gidilmez.

Bilgisayar mühendisliği bolumunde dunya capinda "Computer science" adi verilen bir disiplin ogretilir ve bu disiplin bir temeldir. Halihazırda dunyada ve Türkiye'de bu disiplin kendini yillardir kanitlamis iken Yazilim Muhendisligi, Bilisim Sistemleri Muhendisligi veya YBS gibi bolumler bence okunmaz. Bu konuda @bitwise rumuzlu bir kullanici var idi, altin degerinde tavsiyeler verir.

Daha önce bir üniversite okumuş ve bitirmişsen sınavsız olarak AÖF'e girebiliyorsun. Neden tekrar YKS'ye giriyorsun ki? Yani AÖF için gereksiz ama örgün okuyacaksan gir tabii.

AÖF için girmiyorum zaten hedefim örgünde okumak, ama yine de AÖF için yorumlarınızı merak ettiğim için konuyu açmıştım.

Ozellikle web icin universiteye bile gerek yok. Fakat oyun alaninda bulunmak istiyorsan ve adi bilinen sirketlerde calismak istiyorsan, cok cabalaman gerek.

Adi bilinen koklu bir universiteye gidip duzgun egitim alman, bunun yaninda da kendini yetistirmen gerekir. YBS, teknoloji firmalarinda yoneticilik yapmak isteyen arkadaşlar icin bence guzel bir bolum fakat yazilim konusunda bence bu alandan gidilmez.

Bilgisayar mühendisliği bolumunde dunya capinda "Computer science" adi verilen bir disiplin ogretilir ve bu disiplin bir temeldir. Halihazırda dunyada ve Türkiye'de bu disiplin kendini yillardir kanitlamis iken yazilim muhendisligi, bilisim sistemleri muhendisligi veya YBS gibi bolumler bence okunmaz. Bu konuda @bitwise rumuzlu bir kullanici var idi, altin degerinde tavsiyeler verir.

Bölümden sonra it alanında iş bulabiliyorum o alanda ustalaşmak istiyorum, web programlama değil de mobil programlama da olabilir.

AÖF için girmiyorum zaten hedefim örgünde okumak, ama yine de AÖF için yorumlarınızı merak ettiğim için konuyu açmıştım.
Hedef örgünde okumak ise ona göre çalışmanı öneririm. Bir de AÖF'ten Yönetim Bilişim Sistemleri okursan ve derslere düzenli çalışıp kendini geliştirmezsen işe almazlar. Yaşayan arkadaşım oldu. Diploma için değil hevesle çalışmalısın. Yoksa ne AÖF ne örgün işine yarar zaten.

Hedef örgünde okumak ise ona göre çalışmanı öneririm. Bir de AÖF'ten yönetim bilişim sistemleri okursan ve derslere düzenli çalışıp kendini geliştirmezsen işe almazlar. Yaşayan arkadaşım oldu. Diploma için değil hevesle çalışmalısın. Yoksa ne AÖF ne örgün işine yarar zaten.

Aynen öyle, üniversite diploması demek hazır iş demek değildir zaten, üniversite insana temel şeyleri öğretir gerisi kendini geliştirmene bakar.

Yeni konular

Geri
Yukarı