AÖF'te hangi bölüm seçilmeli?

Makaleler
44
Anadolu Üniversitesi'nden birkaç bölüm var aklımda. Size danışmak istedim.

Düşündüğüm bölümler:
  • Yönetim Bilişim Sistemleri
  • Bilgisayar Programcılığı
  • Büro Yönetimi vs Yönetici Asistanlığı
  • Bankacılık ve Sigortacılık
Bu bölümleri düşünüyorum. Sanırım yönetim bilişim sistemleri 4 yıllık. Hem çalışıp hem okumak istiyorum. Bu yüzden açık seçmek istedim. İlgimi çeken alanlar ise yapay zeka ve siber güvenlik. Hangisi daha iyi olur?

İyi Sosyaller.

10 yılı aşkındır açık öğretim sınavlarında gözetmenlik yapıyorum. Öğrencilerle konuşuyorum, iş bulma ve atanma konusunda. Sana çok ters ama çoğu zaman top 5 şöyle:

Acil tıp teknikerliği.
Tıbbi sekreterlik.
İlahiyat/Arapça/Kuran eğitmenliği: Sübyan okulu öğretmenliği ve kuran kursu için tercih ediliyor.
Çocuk gelişimi: Sübyan okulu için tercih ediliyor ya da kreş/anaokulu için.
Adalet: Sanırsam kapandı, arabuluculuk gibi bir şey için okuyorlardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yazdıklarım kamu özel fark etmez iş bulmak için en çok tercih edilenler. AÖF okuyanların büyük çoğunluğu zaten 50-60 yaş civarı zaten kamu çalışanları derece kademe alabilmek ya da şeflik için uğraşanlar. Hatrı sayılır genel evrak memuru, polis hemşire ve imam oluyor.

Ben elektrik elektronik mühendisiyim. 5-6 farklı özel şirkette çalışmışlığım var. Hiçbiri diplomamı görmedi. Kamuya girdiğimde götürdüm diplomamı sadece. Hatta mezun olduktan 5-6 yıl sonra aldım okuldan diplomamı.

EKPSS ile lise mezunlarının atanma olasılığı daha yüksekti diye biliyorum hala devam ediyor mu yoksa en az ön lisans oldu mu emin değilim. Lisansta okuyup ekpss ye girip atanmayan tanıdığım yok. 10'dan fazla tanıyorum.

Engelli AÖF adayları (büyük çoğunluk ortopedik engelli) genellikle tek ders bırakıp okulu uzatıyorlar. Neden yapıyorlar hiçbir fikrim yok.

Merhaba. Saydığınız bölümler arasında Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü genelde Dikey Geçiş Sınavıyla İİBF kazanmak isteyenler tercih ediyor. Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü tercih edenler arasında Dikey Geçiş Sınavıyla iyi üniversitelerdeki İİBF bölümlerini kazanmayı hedefleyenler de bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı