Çözüldü AÖL'de sınava girerken geçici kimlik sorun çıkartır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Selamünaleyküm, aradığımız zaman kimlikte fotoğraf şartmış ve öyle dediler, biraz geç öğrendik ve adliyeye gidince de yeni cekilen biyometrik fotografi verince ve imza atinca, parmak izleri verince gecici kimlik verdiler ve eski kimligi aldilar. Sinava girerken gecici seklinde, yani duz kimlik yerine kagit gibi olmasindan dolayi problem olur mu acaba? Aciklamalar kisminda T.C. gecici kimlik belgesi ile de alinabilecegi yaziyor, ancak burasi Osmaniye.

Bir de aciklamalar 2. kisim ise "fotografli sinav giris belgesi ve gecerli kimlik belgesi yaninda olmayan adaylar sinava alinmayacaktir." yani simdi gecici aldik diye onunla cakismasin? Bu sene Online yerine boyle yaptilar diye ilk defa yuz yuze AÖL sinavina giriyorum, ondan bilmiyorum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Selamünaleyküm, aradığımız zaman kimlikte fotoğraf şartmış ve öyle dediler, biraz geç öğrendik ve adliyeye gidince de yeni cekilen biyometrik fotografi verince ve imza atinca, parmak izleri verince gecici kimlik verdiler ve eski kimligi aldilar. Sinava girerken gecici seklinde, yani duz kimlik yerine kagit gibi olmasindan dolayi problem olur mu acaba? Aciklamalar kisminda T.C. Gecici kimlik belgesi ile de alinabilecegi yaziyor, ancak burasi Osmaniye.

Bir de aciklamalar 2. kisim ise "fotografli sinav giris belgesi ve gecerli kimlik belgesi yaninda olmayan adaylar sinava alinmayacaktir." yani simdi gecici aldik diye onunla cakismasin? Bu sene Online yerine boyle yaptilar diye ilk defa yuz yuze AÖL sinavina giriyorum, ondan bilmiyorum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Çıkarmaz büyük ihtimal seni kimliğin çıkana kadar sana verilen kimlik kısacası.

Açık lise sınavında çok dert etmiyorlar bunu ve adı üstünde geçici kimlik belgesi. O da kimliğin yerine geçer geçici süreliğine.

Sinav giris belgesi, gecici kimlik ve kalem, silgi yeterli herhalde. Bu arada, kodlama kagidina T.C. yazmak lazimmis. Annemin T.C.'sini biliyorum ezbere, ancak kendiminkini genellikle gerekmediginden ezbere bilmiyorum, kendi T.C.'mi su an ezberlemeye mi baslasam?

Çıkarmaz büyük ihtimal seni kimliğin çıkana kadar sana verilen kimlik kısacası.

Çıkartmaması lazım. Resmiyette o geçici kağıtta bir kimlik ve "geçerli kimlik" kategorisine giriyor.

@408157, bir kağıda T.C. kimlik numaranızı yazın. Küçük bir kağıt olsun, görevliye de durumdan bahsedersiniz. Sonra yazdıktan sonra da çöpe atarsınız. Sorun olacağını sanmam.

@408157, bir kağıda T.C. Kimlik numaranızı yazın. Küçük bir kağıt olsun, görevliye de durumdan bahsedersiniz. Sonra yazdıktan sonra da çöpe atarsınız. Sorun olacağını sanmam.

Sorun cikartmadi. 2 kere girdim. Birincisi bir şey demedi. İkinci oturum farkli bir salon ve gecici kimlik oldugunu soyledim, disaridaki gorevli de kimlik nerede deyince gecici kimlik oldugunu soyledim. Sonuç, bir problem yok. Yarin tekrar var. Bu arada, T.C. dun ezberledim. Ancak, T.C. kodlanmis sekilde geldi cevap kagidinda.

Açıkçası kimlikte fotoğrafım falan yok, eski kimlikle gelenler de vardı, sorun olmadı iki konuşup aldılar. Yarın böyle olursa almayız falan dediler, sadece konuşuyorlar. Yazayım dedim.

15 yasindan buyukse kimlikte fotograf olmasi lazim. Ama yine de almislar herhalde.

Geri
Yukarı