Aorus 15P KC 15199TL!

Auto'da 70 civarı dolanıyor hocam. Ara sıra 80 oluyor.
Hiç nvidia denetim masasından FPS sabitleyip denediniz mi? Yani ben masaüstü kullanıyorum hatam varsa kusuruma bakmayın. Oyunları oradan FPS olarak genelde 60 a sabitliyorum CSGO, Valorant gibi oyunlarda 144 e sabitliyorum ve ısınmayı baya düşürüyor. Aynı şey laptop içinde geçerli mi? Ve bu nasıl okuyor bir fikrim yok.

Hiç nvidia denetim masasından FPS sabitleyip denediniz mi? Yani ben masaüstü kullanıyorum hatam varsa kusuruma bakmayın. Oyunları oradan FPS olarak genelde 60 a sabitliyorum CSGO, Valorant gibi oyunlarda 144 e sabitliyorum ve ısınmayı baya düşürüyor. Aynı şey laptop içinde geçerli mi? Ve bu nasıl okuyor bir fikrim yok.
Cihaz MUX'a sahip olduğundan masaüstü gibi çalışıyor.

Cihaz MUX'a sahip olduğundan masaüstü gibi çalışıyor.
@T129Atak hocam merhaba ben yeni konu açmak istemedim. Galiba 15P siparişini yarın vereceğim. Sorularım vardı.
1. Laptopta sanırım 2. Slot ssd sorunu vardı tam olarak bu sorun neydi?
2. HDD takılabiliyor mu?
3. Herhangi önerdiğiniz bir cooling pad var mı?
4. Cihazla geçirdiğiniz süreyi bana özetleyebilir misiniz? Sorunlarınız ya da sizi mutlu eden şeyler gibi.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

@T129Atak hocam merhaba ben yeni konu açmak istemedim. Galiba 15P siparişini yarın vereceğim. Sorularım vardı.
1. Laptopta sanırım 2. Slot ssd sorunu vardı tam olarak bu sorun neydi?
2. HDD takılabiliyor mu?
3. Herhangi önerdiğiniz bir cooling pad var mı?
4. Cihazla geçirdiğiniz süreyi bana özetleyebilir misiniz? Sorunlarınız ya da sizi mutlu eden şeyler gibi.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
1. Eğer ikinci slotu kullanırsanız ve altına yükseltici/cooling pad koyarsanız belki kucağınıza kullanırsanız kapanmalar oluyor ses cızırtısı oluyor.
2. HDD slotu yok artık tarih olmaya başlıyor laptoplarda. 2 M2 SSD slotu var biri maalesef sorunlu.
3. Cooling pad olarak şu cihazı çok övüyorlar https://www.hepsiburada.com/cooler-master-notepal-x1-15-usb-2-0-notebook-sogutucu-p-bs40847 gerekli bulmuyorum çünkü cihazı kaldırınca sıcaklıklar 5 derece civarı düşse bile kasa sıcaklığı biraz artıyor. Normal haliyle buz gibi klavye fakat yükseltici/fan ile birazcık ısınıyor (el falan yakmıyor)
4- Cihaz ile 1.5 ayımı doldurdum. Beni üzen yanları:
- 2. SSD slotu.
- Şu aralar bir güncelleme ile birlikte klavye başlangıçta yavaş çalışıyor 1-2 dk sonra düzeliyor. Güncelleme ile çözerler.

Önceden tahmin etmediğim beni mutlu eden yanları:
- Klavyesi cidden çok parlak.
- Nahimic'in ses kalitesini aşırı iyileştirmesi.
- Gaming Auto Fan modunun cidden sessiz olması.

Şu an cihaz bana niye onu almadım dedirtmedi. 2. SSD eksikliğini şu yolla biraz azalttım.
Type-C üzerinden kullanabileceğiniz SSD kutusu. (Type-C USB 3.2 olması şart) 2.5" SATA SSD.
Kutuya da bunu takıyoruz.
Hem bu yol ile SSD'yi başka cihazlar ile de kullanım hakkı oluyor.
Ben şuan o kutuya HDD taktım, kullanıyorum. İlerde SSD alacağım. Telefon kadar yer bile kaplamıyor.

Çok teşekkür ederim tekrardan. HDD olayı biraz sıkıntılı gibi. 2. Slot kronik sorun mu? Yoksa sizde mı sıkıntı yarattı?
HDD artık gaming laptoplarda tarih oldu. Ben 2. SSD almadığımdan bilmiyorum kronik olup olmadığını. Ama sorun yaşayanların ortak noktası altına fan koyması.
Ben SSD kutusu ile olayı yırtıyorum :D
SSD kutusunu sizde bir düşünün derim, tak çalıştır ve kibar.

Ya hani 2. SSD alabilirim sizin attıklarınızla birlikte 1tblik m2 aynı fiyata denk geliyor. Ancak sorun yaratmasının tek nedeni altına fan koymaksa koymam kalsın tek öyle 😀 Siz sorun yaşadım demiştiniz. Aynı şekilde siz de yaşadım demiştiniz SSD slot sorununu. Cooling pad den kaynaklıysa sizinki de almayıveririm.

Ya hani 2. SSD alabilirim sizin attıklarınızla birlikte 1tblik m2 aynı fiyata denk geliyor. Ancak sorun yaratmasının tek nedeni altına fan koymaksa koymam kalsın tek öyle 😀 Siz sorun yaşadım demiştiniz. Aynı şekilde siz de yaşadım demiştiniz SSD slot sorununu. Cooling pad den kaynaklıysa sizinki de almayıveririm.
Ben sorun yaşamadım. Olası bir sorun olursa diye harici SSD kutusu ile kullanıyorum, 2.slot boş yani. Cihaz normalde yukarıda ki SSD'yi desteklemiyor HDD girişi olmadığından. Ben harici kutu ile HDD kullanıyorum, ilerde yukarıdaki SSD'yi alacağım ve bu hiçbir soruna neden olmaz.
1TB M2 SSD de alabilirsiniz fakat 512'yi elden çıkarmanız gerekli.

Geri
Yukarı