Aorus 15P KC deneyimim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam Azure AI'ı neden kapattınız acaba?

Hocam Azure AI'ı neden kapattınız acaba?
AI aslında işe yarıyor diyebilirim ama benim kendi fan ayarlamalarımı bozup kendisi yapay zeka ile yönetiyor. O yüzden kapattım. Oyunda iken 2500 RPM ayarlıyordu fanları GPU 85 oluyordu havalar sıcak olunca, kapatayım dedim.
Şu an Gaming Mod'da kullanıyorum, 4000 RPM dönüyor.

Anladım hocam teşekkürler. Bu widget'ta 3 seçenek var (AI Edge Learning), (AI Azure download) ve (AI Azure download & upload) şeklinde, hangisini seçmeliyim?

Anladım hocam teşekkürler. Bu widget'ta 3 seçenek var (AI Edge Learning), (AI Azure download) ve (AI Azure download & upload) şeklinde, hangisini seçmeliyim?
AI Azure download & upload'u kullanabilirsiniz.
Fikrimi değiştirdim direk kaptın hocam AI'ı. Gaming mod ve high performance'a alın. İşlemciyi Boost modda kullanın. 20 FPS'lik bir kayıp yaşadım Rocket League'de AI açık iken.

Son düzenleme:
Tam olarak aynı sebepten ötürü; fan ve işlemci güç ayarlarımı bozduğu için kapatıyorum Ai ' yi.
Performans farkını hiç karşılaştırmadım.
Ben oyun sırasında fan ayarı "Deep Control" kullanıyorum. Aslında "Gaming" fazlasıyla yeterli geliyordu ancak 15G'ye 15P vBios'u yazınca +10W güç tüketimi soğutmaya umduğumdan daha fazla ek yük bindirdi.

Hocam benim laptopta sol taraftaki fanda (HDMI ve miniDisplayPort'un olduğu taraf) hafif bir tıkırtı var bu normal bir şey değil herhalde, sizde var mı böyle bir sıkıntı?

Hocam benim laptopta sol taraftaki fanda (HDMI ve miniDisplayPort'un olduğu taraf) hafif bir tıkırtı var bu normal bir şey değil herhalde, sizde var mı böyle bir sıkıntı?
Fan kısmını diyorsanız bastırınca oluyor. Sağ tarafta olmuyor.

Hocam elinize sağlık. Control Center'da kullandığınız ayarları SS çekip atabilir misiniz? İş ve oyunda hangi modda veya hangi seçenekler daha sağlıklı. Normal modda hangi seçenekler daha sağlıklı olarak.

Oyun: ( Ses sıkıntı olmadığında FN+ ESC ile Maximum Fan'a geçiyorum)

Günlük kullanım:

Şu ayarla kullanmanız daha kolay olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…