Hawk sipariş deneyimim

Arkadaşlar merhaba. 28.09.22 tarihinde sipariş vermiş olduğum hawk future coal adlı ürünün incelemesini ve yaşadığım deneyimi paylaşacağım. Yaklaşık 2 aylık süreçte hiç bilgim olmamasına eağmen öğrenip PC topladım, marangoza masa yaptırdım, monitör aldım (bir kerede sarı sitede monitör için dolandırıldım), odam için koltuk takımı aldım ve son olarak gaming/çalışma sandalyemin siparişini verdim.

Yukarıda şunu aldım bunu aldım dememin sebebi sandalye konusunda yaşadığım süreci anlatmak için faydalı olacak.

Öncelikle uzun uğraşlar konusunda sandalye konusunda markaya karar verdim. Bu noktada eleme yapmamı kolaylaştıran en önemli etken ürünü kumaş olarak belirlemem sayesinde oldu. Deri istemeyişimin başlıca sebebi deri ürünlerin çok kolay çatlama yapması ve renk konusunda daha çabuk yıpranmasıydı. Ayrıca sigara içtiğim için olacak bir kazada ateşin daha fazla deforme yaratacağı ve malzeme konusunda da uygun ürün arayışımın uzun bir süreç olacağı konusuydu.

Ürünün kumaş olmasına karar verince zaten elimde çok da fazla marka kalmadı açıkçası. Hawl future serisinde kullanılan kumaşın dokuma olması ve süngerin sert oluşu model konusunda kararımı oldukça kolaylaştırdı diyebilirim.

Gel gelelim sipariş aşamasına. Ürünü çabuk istediğim için özellikle baktığım ürünün stokta olmasını istedim. İlk tercihim future blacktı açıkçası. Ürünün teslimat sürecinin kısa olması adına herhangi bir tasarım talebindede bulunmadım. Buraya kadar her şey normal.

Ödememi 28.09.22 tarihi öğleden önce saat 10 da yaptım ki sipariş/kargo sonraki güne kalmasın. Sonuçta ürün stokta var yani ellerinde var. Geçtiğimiz pazartesi günü ise (01.10.22) MNG Kargo'dan ürünümün teslim alındığına dair bir bilgilendirme mesajı ve kargo takip numarası mesajı geldi. Her şey buraya kadar da tamam.

Sipariş verdiğim adres ile oturduğum adres farklı olduğu için sipariş verdiğim adrese gidip beklemeye başladım. Artık süreçten biraz sıkılınca perşembe günü (06.10.22) Hawk'a hem telefon hem WhatsApp hatları üzerinden ulaştım. Aldığım cevap iste kargoda yoğunluk olmaması adına kargocuyu çağırarak önceden siparş numarası oluşturuluyor ve ürün fabrikadan çıkacağı gün teslim ediliyor oldu. Ayrıca siparişlerin 4-10 iş günü içerisinde kesin olarak kargoya verildiği daha 10. günde olmadığımız ve kesin olarak cuma günü (07.10.22) tarihinde kargoya teslim edileceği bilgisini aldım. Gelgelelim şu anda saat 20.00 kargodan bir mesaj gelmedi, Hawk'a mesai saatleri dışında olduğu ve saat 18.00'ı geçtiği için ulaşamadım. Şayet ürünü kargoya verebilirlerse ki bu tarih söz verdikleri tarihin dışında 11. günü olacak. Büyük kargoların kargo firmasında bekletilmesi aktarmalarının yavaş olması sebebi ile de en erken pazartesi veya salı günü ürün elime ulaşmış olacak. Yani 15. günde. Konuşmanın başında bahsettiğim diğer ürünler ise. PC'yi internet sitesinden topladım, toplanması, test edilmesi teslim edilmesi 5 gün sürdü. Monitörü internetten aldım teslim edilmesi 1 gün sürdü. Mobilya mağazasından sipariş verdiğim koltukların ulaşması 3 gün sürdü, marangoza sıfırdan tasarlattığım teslim edilmesi 7 gün sürdü. Şu noktada Hawk markasının yoğunluk kaldıramadığını düşünmekteyim. Ürün elime ulaştığında ürün hakkında da yorum yapacağım. Marka ile ilgili kötü bir fikrim yok ancak en azından kargodan gelecek mesajı gerçekten ürün kargoya verldiğinde gönderirlerse insanlarda gereksiz beklenti yaratmamış olurlar.

Arkadaşlar merhaba. 28.09.22 tarihinde sipariş vermiş olduğum hawk future coal adlı ürünün incelemesini ve yaşadığım deneyimi paylaşacağım. Yaklaşık 2 aylık süreçte hiç bilgim olmamasına eağmen öğrenip PC topladım, marangoza masa yaptırdım, monitör aldım (bir kerede sarı sitede monitör için dolandırıldım), odam için koltuk takımı aldım ve son olarak gaming/çalışma sandalyemin siparişini verdim.

Yukarıda şunu aldım bunu aldım dememin sebebi sandalye konusunda yaşadığım süreci anlatmak için faydalı olacak.

Öncelikle uzun uğraşlar konusunda sandalye konusunda markaya karar verdim. Bu noktada eleme yapmamı kolaylaştıran en önemli etken ürünü kumaş olarak belirlemem sayesinde oldu. Deri istemeyişimin başlıca sebebi deri ürünlerin çok kolay çatlama yapması ve renk konusunda daha çabuk yıpranmasıydı. Ayrıca sigara içtiğim için olacak bir kazada ateşin daha fazla deforme yaratacağı ve malzeme konusunda da uygun ürün arayışımın uzun bir süreç olacağı konusuydu.

Ürünün kumaş olmasına karar verince zaten elimde çok da fazla marka kalmadı açıkçası. Hawl future serisinde kullanılan kumaşın dokuma olması ve süngerin sert oluşu model konusunda kararımı oldukça kolaylaştırdı diyebilirim.

Gel gelelim sipariş aşamasına. Ürünü çabuk istediğim için özellikle baktığım ürünün stokta olmasını istedim. İlk tercihim future blacktı açıkçası. Ürünün teslimat sürecinin kısa olması adına herhangi bir tasarım talebindede bulunmadım. Buraya kadar her şey normal.

Ödememi 28.09.22 tarihi öğleden önce saat 10 da yaptım ki sipariş/kargo sonraki güne kalmasın. Sonuçta ürün stokta var yani ellerinde var. Geçtiğimiz pazartesi günü ise (01.10.22) MNG Kargo'dan ürünümün teslim alındığına dair bir bilgilendirme mesajı ve kargo takip numarası mesajı geldi. Her şey buraya kadar da tamam.

Sipariş verdiğim adres ile oturduğum adres farklı olduğu için sipariş verdiğim adrese gidip beklemeye başladım. Artık süreçten biraz sıkılınca perşembe günü (06.10.22) Hawk'a hem telefon hem WhatsApp hatları üzerinden ulaştım. Aldığım cevap iste kargoda yoğunluk olmaması adına kargocuyu çağırarak önceden siparş numarası oluşturuluyor ve ürün fabrikadan çıkacağı gün teslim ediliyor oldu. Ayrıca siparişlerin 4-10 iş günü içerisinde kesin olarak kargoya verildiği daha 10. günde olmadığımız ve kesin olarak cuma günü (07.10.22) tarihinde kargoya teslim edileceği bilgisini aldım. Gelgelelim şu anda saat 20.00 kargodan bir mesaj gelmedi, Hawk'a mesai saatleri dışında olduğu ve saat 18.00'ı geçtiği için ulaşamadım. Şayet ürünü kargoya verebilirlerse ki bu tarih söz verdikleri tarihin dışında 11. günü olacak. Büyük kargoların kargo firmasında bekletilmesi aktarmalarının yavaş olması sebebi ile de en erken pazartesi veya salı günü ürün elime ulaşmış olacak. Yani 15. günde. Konuşmanın başında bahsettiğim diğer ürünler ise. PC'yi internet sitesinden topladım, toplanması, test edilmesi teslim edilmesi 5 gün sürdü. Monitörü internetten aldım teslim edilmesi 1 gün sürdü. Mobilya mağazasından sipariş verdiğim koltukların ulaşması 3 gün sürdü, marangoza sıfırdan tasarlattığım teslim edilmesi 7 gün sürdü. Şu noktada Hawk markasının yoğunluk kaldıramadığını düşünmekteyim. Ürün elime ulaştığında ürün hakkında da yorum yapacağım. Marka ile ilgili kötü bir fikrim yok ancak en azından kargodan gelecek mesajı gerçekten ürün kargoya verldiğinde gönderirlerse insanlarda gereksiz beklenti yaratmamış olurlar.
Boyutu büyük ürünlerde bu durum yaşanıyor. Ben bu sürecin benzerini covid dönemi başlayınca ağırlık sipariş ettiğimde yaşamıştım. Sanırım bu süreci hızlandırmanın yolu kendisinden değil de aracı sitelerden sipariş etmek.

Bilgilendirici olmuş sipariş vermek isteyenler için teşekkürler :)

Merhaba bende XPrime ile böyle bir durum yaşamıştım hazır ellerindeki ürünlerden tedarik etmek istemiştim yaklaşık 12 günde elime geçmişti bunlar bence günümüz Türkiye'sinde gayet normal durumlar. Misal geçen hafta yolladığım bir kargo geriye dönmüş şubeden kargoyu almamı istiyorlar neden ulaşmadığını sorduğumda alıcıya SMS atıldığını söylediler alıcıyı aradım dün mesaj geldi gittim ürün geri yollanmış dedi yani firmalarda devlet tarafında bir yaptırım bir denetleme yapılmadığı sürece bu kervan böyle devam eder.

Şuan ben de aynı durumu yaşıyorum ve hatta benim ki koltuk bile değil yani sadece 1 parçasını sizle aynı gün sipariş ettim, hala hazırlanıyor olarak görünüyor.

8 ekim 12.28 de Mng Alba şubesinden çıkan kargom, internet sitesinde herhangi bir güncelleme olmaksızın bekleyince merak edip haftanın ilk iş günü Pazartesi sabah 9 da bulunduğum ilçenin şubesine gidip bilgi almak istedim. Görüştüğüm çalışan kargomun takip barkodunun kaybolduğu bilgisini kendilerinin bir şey yapamayacağını ve kargonun teslim edildiği şube ile görüşmem gerektiği bilgisini verdi. 9.10 dan 13.00 a kadar arama yaptım. Bu sürede 2 kere genel çağrı merkezine yönlendirildim ve kendilerinden bilgi almamın mümkün olmadığı şubeye ulaşmam gerektiği söylendi. Türlü uğraşlar sonucunda şubeye ulaştım ve aldığım bilgi kargomun aktarma merkezinde kaybolduğu oldu. Kaybolan kargo 20kg ofis sandalyesi kutusu. Ufak siparişlerin hali nedir gerçekten içler acısı. Hawk ile görüşmem sonucunda şuana kadar kaybolan 5. Sandalyenin benimki olduğu ve yaşanılan talihsiz durumun üstüne düşeceklerini belirttler. Bekliyorum. Şuana kadar olan satın alım tecrübem gerçekten kötü ilerliyor. Ve evde kargo bekleme sürem 10 günden minimum 20 güne çıktı gibi.

8 ekim 12.28 de Mng Alba şubesinden çıkan kargom, internet sitesinde herhangi bir güncelleme olmaksızın bekleyince merak edip haftanın ilk iş günü Pazartesi sabah 9 da bulunduğum ilçenin şubesine gidip bilgi almak istedim. Görüştüğüm çalışan kargomun takip barkodunun kaybolduğu bilgisini kendilerinin bir şey yapamayacağını ve kargonun teslim edildiği şube ile görüşmem gerektiği bilgisini verdi. 9.10 dan 13.00 a kadar arama yaptım. Bu sürede 2 kere genel çağrı merkezine yönlendirildim ve kendilerinden bilgi almamın mümkün olmadığı şubeye ulaşmam gerektiği söylendi. Türlü uğraşlar sonucunda şubeye ulaştım ve aldığım bilgi kargomun aktarma merkezinde kaybolduğu oldu. Kaybolan kargo 20kg ofis sandalyesi kutusu. Ufak siparişlerin hali nedir gerçekten içler acısı. Hawk ile görüşmem sonucunda şuana kadar kaybolan 5. Sandalyenin benimki olduğu ve yaşanılan talihsiz durumun üstüne düşeceklerini belirttler. Bekliyorum. Şuana kadar olan satın alım tecrübem gerçekten kötü ilerliyor. Ve evde kargo bekleme sürem 10 günden minimum 20 güne çıktı gibi.
Edit: hawk ile son kez görüşme sağlayıp fikrmi değiştirdiğimi, kargoda kaybolan ürünü istemediğimi belirttim. Kargoda kaybolan ürünün su alıp almadığını üstünde tepinilip tepinilmediğini kısaca herhangi bir hasar zarar olup olmadığımı bilmediğimi bu yüzden sıfır olarak üretilen bir ürünü kendim kargo prasını ödemek kaydı ile değişim yapıp tekrar gönderilmesini gerekirse bi 10 gün daha bekleyeceğimi söyledim. Çünkü anladığım kadarıyla stokla değil sipariş kadar üretim yapılıyor. Ancak aldığım cevap şu oldu, size o ürün bulunsada gönderilmeyecek yarın ürününüz tekrar kargoya verilecek. Buraya kadar tamam. Ancak ben geçen hafta bu kadar sıkıntı zorluk çektiğimi belirtip yanlış atılan bir kargo mesajı yüzğnden bir hafta eve kapanırken cuma kargolanacak deyip verdiğim siparş gününden 10 gün geçmediği öne sürülerek kargom cumartesi yola çıkıyorda başımıza bir iş gelince neden ertesi gün kargoya veriliyor. Benim düşüncem şu oldu bu konuda firma siparişe göre ürün üretiyor bu yüzden 10 gün bekletiliyor tamam. O zaman bana şuan gönderecekleri ürün, outlet mağazada sergilenen ürünlerden mi olacak? Yada durum böyle değil yanlış gönderilen kargo mesajı için geri bildirimde bulunduğumda 1 haftadır onların hatası kaynaklı evde olduğumu belirttiğimde neden stoktan bir ürün kargoya veremiyolar? Şu noktada artık canım cidden çok sıkıldı. Ürünün iyi olduğunu markanın ilgili olduğunun farkındayom anca benimde işim gücüm sorumluluklarım vakit ayırmam gereken insanlar var. Ben kimsenin hatası yüzünden 15 gündür evde duruyor olmak zorunda değilim. Şuana kadar ne hevesim ne heyecanım nede ürüne bir ilgim kaldı. İptal edip mağazadan hazır almamak için zor tutuyorum artık kendimi.

11 Ekim tarihi (bu sabah) MNG'den kargo teslim mesajı geldi. Eş zamanlı olarak Hawk'a ulaştım. Bir sorun olması durumunda almamamı belirttler. Çünkü bir sıkıntı olması durumunda 11 Ekim öğleden sonra kargoya yeni ürün gönderilecekti. Ürünün kutusu genel anlamda sağlamdı. Dışarıda ufak tefek çatlak ve yırtıklar varken şaşırtıcı şekilde kargonun içinde yastık vs için ayrı konulan kutuda büyük yırtık vardı.

Ürünü iyice inceledim. En büyük korkum su alma durumuydu ama böyle bir durumla karşılaşmadım. Plastik aksamda sadece ufak tefek hasar vardı. Bu durumu hawk’ a belirttiğimde söylediğim parçaları göndereceklerini söylediler. Genel olarak ürün sorunsuz geldi. Kutu güzel hazırlanmış ve parçalar kaliteli olduğunu hiseettiriyor. Ayrıca yaşanan bunca talihsiz olay karşısında hawk gönül almayı bildi ve kol yastıklarını hediye olarak plastik parçalar ile birlikte göndereceklerni belirttiler. Bunun için gerçekten çok mutluyum çünkü stokta kalmayan bir üründü.

Koltuğun kendisine gelecek olursak ürün beklediğimden çok daha ağır ve büyüktü.
Süngerleri harika sertlikte uzun süre PC başında kalma durumunda yormayacak cinsten. Çünkü yumuşak sünger bir noktadan sonra artık taşa oturuyor hissi yaratıyor ve koltuk batmaya başlıyor. Kafa yastığı oldukça sert ama bel yastığı görece yumuşaktı. Herhangi bir sallanma yalpalama gibi bir durum ile karşılaşmadım. Yalnız bu noktada bir not düşmeliyim (vücut ölçülerim 187'ye 84) koltuğu 180 derece yaturdığımda ön tekerler yerden kesiliyor ve bu konuda pek güven vermedi bana. Güvenli yatırma aralığı 140 derece gibi gözlemledim.

Kısaca ürün beklentimin çok üzerinde çıktı. Özellikle kumaş kalitesi çok hoşuma gitti. Kot pantalon gibi sıkı dokunmuş.

Ürünü genel olarak 2 şekilde kullanacağım focus gerektiren FPS oyunlar için tam dik ve chill oyunlar için 110-120 derece aralığı. Ürün sekiz saattir elimde ve yaklaşık olarak 6 saatini 90 derece tam dik pozisyonda kullandım. Ne kadar sağlıksız olsa da cidden tuvalet ihtiyacı dışında kalkmadığımıda belirtmeliyim. Herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Hatta kafa yastığının sert olması nedeni ile daha önde ve daha fokus şekilde oynayabildim. Dik açısı gerçekten çok iyi ve rahat. Yatay pozisyon için ise dediğim gibi koltuk muhtemelen yüksekte olduğu için denge bozukluğu olabiliyor o yüzden koltuk en dipteyken yatırarak kullandım ve bu noktadada sıkıntı yaşamadım.

Ebat olarak ise koltuk çok geniş. En azından ben kendi vücut ölçülerim ile böyle hissettim. Kol destekleride 4D ve masaya sıfır ayarlayabilmek beni çok mutlu etti. Bu konuda korkum vardı açıkçası.

Genel olarak ilk izlenimim oldukça olumlu. Ürün ile ilgili bir sıkıntım olmadı. Sadece ürünün bana ulaşma kısmında can sıkan olaylar yaşandı. Ve bu noktada daha önceden belirttiğim gibi hawk markasına bir lafım yok, yoğunluk ve kampanya sebebi ile gecikme olabilir. Ancak MNG Kargo 60 kiloluk koca kutuyu aktarma istasyonunda nasıl kaybetti buna şaşıyorum işte. Tek olumsuz yorumum bu konuda MNG Kargo için.

Gelecek plastik aksam ve hediye kol destekleri ile ilgili yorumlarımıda belirteceğim. Ayrıca uzun vadeli kullanım yorumlarımı da belirteceğim bir güncelleme yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı