Aorus X570 Pro anakart ile uyumlu 32 GB RAM önerisi

SdtCngz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Halı hazırda 4x8 GB DDR4 3600 MHz RAM kullanmaktayım. Fakat anakart 128 GB desteklediğinden ufak ufak RAM miktarını arttırmak istiyorum.

8 gblari ikinci el olarak satacağım, fakat önce 2 adet 32 GB almak istiyorum. Belki 2x16 olarak tavsiye edeceksiniz fakat ileride bunu maksimum 128 GB yapacağım yine onları da satmak zorunda kalacağım.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Halı hazırda 4x8 GB DDR4 3600 MHz RAM kullanmaktayım. Fakat anakart 128 GB desteklediğinden ufak ufak RAM miktarını arttırmak istiyorum.

8 gblari ikinci el olarak satacağım, fakat önce 2 adet 32 GB almak istiyorum. Belki 2x16 olarak tavsiye edeceksiniz fakat ileride bunu maksimum 128 GB yapacağım yine onları da satmak zorunda kalacağım.

Teşekkürler.

Anakartınızın Rev1.0 mı 1.1 mi 1.2 mi olduğunu biliyor musunuz? Hangi işlemciyi kullanacaksınız AMD olarak? Bu iki şeyi söylerseniz destek listesinden bakıp öneride bulunabilirim.

Eğer kendiniz bakmak isterseniz de bu linkteki bağlantıdan bakabilirsiniz:

Dosya Ekleri

• bilgi1.jpg
    bilgi1.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 17
  • Bilgi.jpg
    Bilgi.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Evet eksik yazmışım hocam.

Fotoları ekliyorum.

Anakart yanlış hatırlamıyorsam rev 1.0 idi

@canysf

Şu nasıl mesela?

Hocam baktığımda uyumlu fakat "Socket Support" kısmı 2 adet. 4 adette bir ibare yok. Resmi bir cevapta yok yani. Yalnız baktığımda listeye 32 GB hiçbir bellekte 4 socket Support yok.

Yok. 4X 32 GB desteği var fakat test edilmemiş. Senin attığının ürünün 16 GB'si test edilmiş. Sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum sadece bilgi vermek istedim.
Letgo da patriot marka bir 32 gb gördüm fakat alıp almama noktasında kararsız kaldım. Ya da bu ürünü alırsam ve açılmaz ise PC ondan yana şüphem var.

Anakart 4400 a kadar destekliyor almış iken dedim 3600 almayayım. Şu anda kullandığım xmp li 3600 4x8 GB

Letgo'da Patriot marka bir 32 GB gördüm fakat alıp almama noktasında kararsız kaldım. Ya da bu ürünü alırsam ve açılmaz ise PC ondan yana şüphem var.

Anakart 4400'a kadar destekliyor almış iken dedim 3600 almayayım. Şu anda kullandığım XMP'li 3600 4x8 GB

Çok yüksek miktarda RAM'ler olduğu için XMP açıp açamayacağınızı bilmiyorum. Almışken G.Skill marka olanı alabilirsiniz. Zira 16 GB modeli Support List'de bulunmakta. 4x32 GB yapacaksanız zaten listede yok :D Ya kullanan bulacaksınız ya da alıp deneyeceksiniz. Çok çok iade edersiniz. Bir sıkıntı çıkmaz diye düşünmekteyim

Yeni konular

Geri
Yukarı