Apandisit ameliyatı tecrübesi

dansemacabre

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Yükseklisans
Dün geçirdiğim apandisit ameliyatı tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim. 12 Ağustos akşamı karnımda başlayan ve bir türlü geçmek bilmeyen karın ağrısı ve hafif ateş (38.5 derece) ile Sivas numune hastanesi acil bölümüne saat 23.50'de gittim. Kan, idrar ve röntgen sonuçlarıma baktıktan sonra doktor bey apandisit olabileceğini (kanda görülen yüksek akyuvar sayısı) ve acilen ilaçlı tomografi çekeceklerini söylediler. Tomografi çekerken verdikleri ilaç solunum yollarımı bayağı bir yaksa da sorunsuz şekilde çekindim. Tomografi sonuçları yarım saat içinde çıktıktan sonra acil doktoru vakit kaybetmeden yatışımı gerçekleştirdi. Saat gece 04.30 sularında ameliyatımı yapacak doktor bey ziyaretime gelip el muayenesini de gerçekleştirdikten sonra doktor beye apandisit olduğundan emin misiniz diye bir soru yönelttim. El muayenesi zaten %80 apandisit olduğunuzu gösteriyor tomografi ve kan sonuçları da bu oranı %95'e çıkarıyor, bu gece uyuyabilmen için ağrı kesici vereceğim ameliyatını sabah yapacağız (yemek ve su içmenizin üstünden en az 7-8 saat geçmesini istiyorlar ameliyat sırasında kusup boğulmamanız için) fakat ağrın geçince ameliyattan sakın vazgeçme dedi. (Kesinlikle yapılması gereken bir operasyon fakat isterseniz gerekli belgeleri imzalayarak ameliyat olmamayı seçebilirsiniz. ) Sabah 08.00 sularında girdiğim ameliyattan 09.00 sularında çıktım. Kapalı değil açık ameliyat yapmışlar ve 6-7 saat boyunca serum halinde parol vermelerine rağmen ağrı ve sızıdan kaç kere ağlayacak hale geldim. 6-7 saat sonra ağrı ve sızılarım dinmeye başlayınca ayağa kalkıp yürümeye başladım yavaş yavaş. Narkoz beni çok etkilemediğinden döner yemeyi de ihmal etmedim tabii ki :) bu yazıyı yazarken ameliyatımın üstünden 24 saat geçti ve şu an sadece kendimi zorlarsam ameliyat edilen bölge ağrıyor onun dışında bir ağrım ve sızım yok. Apandisit ameliyatı olacak arkadaşlara bir özet sunabilmişimdir umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun öncelikle. Bende daha önce aynı ameliyatı oldum ancak ameliyattan sonra bana sunta takmaları gerekti. Çin işkencelerinin yanında hafif kaldığı çok kötü bir durum. En azından siz yaşamamışsınız.

Geçmiş olsun öncelikle. Bende daha önce aynı ameliyatı oldum ancak ameliyattan sonra bana sunta takmaları gerekti. Çin işkencelerinin yanında hafif kaldığı çok kötü bir durum. En azından siz yaşamamışsınız.
Teşekkür ederim. Gerçekten zor bir durum size de geçmiş olsun.

Gecmis olsun. Ben ortaokuldayken amelyat olmustum, hatta apandisit oldugumu kendim anlamistim. Agri karnimin sag alt tarafindaydi, evde eski bir saglik ansiklopedisi vardi acip bakmistim direkt beni ameliyat edin diye gittim doktora. ( Kitapta eger patlarsa hasta soka girer diye okudugum icin korkmustum. )

Ama sen cok iyi atlatmissin, 1 hafta surdu agrisi bende, cok kotu derinden gelen bir karin agrisi yapiyor. Tekrar gecmis olsun.

Gecmis olsun. Ben ortaokuldayken amelyat olmustum, hatta apandisit oldugumu kendim anlamistim. Agri karnimin sag alt tarafindaydi, evde eski bir saglik ansiklopedisi vardi acip bakmistim direkt beni ameliyat edin diye gittim doktora. ( Kitapta eger patlarsa hasta soka girer diye okudugum icin korkmustum. )

Ama sen cok iyi atlatmissin, 1 hafta surdu agrisi bende, cok kotu derinden gelen bir karin agrisi yapiyor. Tekrar gecmis olsun.

Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı