Apandisitim mi var?

Normal şartlarda riski var derdim ama açıkçası genelde 2 gün bekletmez o. Duramazsın. Genelde sabah olur, işte iyice kusmaya başlarsın. İyice şüphe oluşunca da hastaneye.

Yapacağın başka bir şey yok. Çok dert ediyorsan önce aile hekimine git. O muayene etsin. Bizden daha iyi anladığı kesin. Belki de kesinlikle apandisit olmadığına dair bir bulgu bulacak. Belki de şüpheyi gideremeyecek ve hastaneye gitmen gerekecek.

Hemen en yakın zamanda doktora gidin doktorlar yıllarca bunun eğitimini aldı biz buradan anlayamayız bilemeyiz buradan aldığınız tavsiyeleri de emin olmadan yapmayın. Biz buradan bilemeyiz!
Burada bilemeyiz ama doktora gitmesini teşvik edebiliriz veya yaşayan biri varsa ne yapıp yapmaması gerektiğini öğrenebilir.

Arkadaşlar 2 gün önce karnıma bir ağrı girdi. Gece uyudum sabaha ağrı geçti fakat karnımın sağ alt tarafını hissediyorum, çok garip bir şey nasıl tarif etsem bilmiyorum. Elleyince baskı yapınca ağrıyabiliyor fakat onun dışında sadece hissediyorum orayı acımıyor. Apandisit olmasından korkuyorum. Allah korusun ameliyat veyahut patlama vb. ne öneriyiyorsunuz bana? Doktora gitmek de istemiyorum. Şüphem apandisit.
Teşekkürler.

Muhtemelen psikolojik çünkü apandist 2 gün bekletmez hocam kusma vs gibi belirtileri olur ağrıdan duramazsınız. Yine de tedbir olarak gidebilirsiniz.

Normal şartlarda riski var derdim ama açıkçası genelde 2 gün bekletmez o. Duramazsın. Genelde sabah olur, işte iyice kusmaya başlarsın. İyice şüphe oluşunca da hastaneye.

Yapacağın başka bir şey yok. Çok dert ediyorsan önce aile hekimine git. O muayene etsin. Bizden daha iyi anladığı kesin. Belki de kesinlikle apandisit olmadığına dair bir bulgu bulacak. Belki de şüpheyi gideremeyecek ve hastaneye gitmen gerekecek.
Hocam üşütme sanırım ya çünkü afedersiz kusma, ishal, kabız hiç bir şey yok. Teşekkürler.

Gerçekten bazı insanlar değişik. Doktora gitmek yerine nedenTechnopat Sosyal'e konu açıyorsunuz ? Bizim nerden anlamamızı bekliyorsunuz acaba? Sadece ağrılarla anlaşılacak bir şey değil bu. Ben de kesintisiz 5 gün karın ağrısı yaşadım. Doktorlar da apandistten şüphelendi genelde el ile bakılıyor. Benimki geçmeyince makinayla da bakıldı görülmedi. Alerji varmış halbu ki. 1-2 ilaç ile atlattım. Bu yüzden doktora gidin. Corona'dan korkuyor olabilirsiniz. Fakat apandist ölüm ile de sonuçlanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı