Apartman araba garajı kapısı bozulduysa parasını kim öder?

• Konuyu başlatan Rewk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 5B
Ben 5 yıldır aynı binada giriş katında oturuyorum, 1 kez bile binmediğim asansöre düzenli olarak bakım ve tamir masrafı ödüyorum. Ortak kullanım alanıysa site sakinlerinin tamamı öder masrafları, her yerde böyledir.

Masraflar ortak ödenir. İş yasal sürece girdiğinde Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında maliklere ait arsa payı oranına göre, çıkan masrafın ödenmesi bile söz konusu olabilir.

Biraz önce beni arayıp da yönetici ile görüştüğünü, arabası olanlar arasında biner lira toplasın diyen arkadaş ile yine görüştüğüm, böyle bir şeyi mümkün olmadığını kanuna uygun olmadığını söyledim , " zaten yönetici de aynısını dedi, mahkemeye veremeyiz herkes ortak ödesin der mahkeme" demiş.

O kapı öyle kalır zannımca, zaten hava soğuk diye tüplü arabasını koyuyor birisi, diğer tüplü araba sahipleri de biz de koyarız demeye başladı.

Arabası olan öder diyen arkadaş, bisiklet için günde 5_6 kere kapıyı açıp kapatanlar var hem de çocukların eline vermişler kumandayı. Bir de arabasını hiç koymayıp da yıllardır garaj kapısından apartmana giren var bunlar bile bizim araba yok biz ödemeyiz diyor,mantığa bak.

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum herkese.

Biraz önce beni arayıp da yönetici ile görüştüğünü, arabası olanlar arasında biner lira toplasın diyen arkadaş ile yine görüştüğüm, böyle bir şeyi mümkün olmadığını kanuna uygun olmadığını söyledim , " zaten yönetici de aynısını dedi, mahkemeye veremeyiz herkes ortak ödesin der mahkeme" demiş.

O kapı öyle kalır zannımca, zaten hava soğuk diye tüplü arabasını koyuyor birisi, diğer tüplü araba sahipleri de biz de koyarız demeye başladı.

Arabası olan öder diyen arkadaş, bisiklet için günde 5_6 kere kapıyı açıp kapatanlar var hem de çocukların eline vermişler kumandayı. Bir de arabasını hiç koymayıp da yıllardır garaj kapısından apartmana giren var bunlar bile bizim araba yok biz ödemeyiz diyor,mantığa bak.

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum herkese.
Kapıyı hurda bedeli karşılığında satıp araç sahipleri arasında pay edin 😂

Ortak alan sonuçta, yaptırma masrafı tüm apartmana patlar.

Masraftan kaçmak için araba koyanları kurban etmişler. Garajı 7 kişi bölüşüp tapuya koyduracaksın sonra da kimseyi sokmayacaksın garaja, bunlar anca böyle bir şeyden anlarlar.

Merkezi doğalgaz olayı da çok sıkıntılı, bireysel dâhâ iyi bir tercih olur.

Ortak alan sonuçta, yaptırma masrafı tüm apartmana patlar.

Masraftan kaçmak için araba koyanları kurban etmişler. Garajı 7 kişi bölüşüp tapuya koyduracaksın sonra da kimseyi sokmayacaksın garaja, bunlar anca böyle bir şeyden anlarlar.

Merkezi doğalgaz olayı da çok sıkıntılı, bireysel dâhâ iyi bir tercih olur.
Doğalgaz bireysele geçmek için 1 kişi inat etti bana ve anneme iyisinden kombi alın imza atayım dedi, böyle insanlar var bizim apartmanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı