Apartman Kutusundan Eve Cat6 Önerisi Ve Hangi RJ Takmalı?

MysticVezonTR

Kilopat
Binada bulunan kutumdan evimize direkt olarak CAT6 çekeceğiz bu yüzden biraz araştırdım ve Nexans'ın iyi olduğunu duydum ancak bakınırken bir başka ürün daha buldum. Aşağıdaki 2 üründen hangisini dış ortam için önerirsiniz? Hangisi daha sağlamdır ve daha uzun dayanır dış ortama?

Bir diğer sorum ise kutudan modeme bu CAT6 kablo gelecek bunun için RJ11 mi yoksa RJ12 mi takmalıyız bir ucuna?

Nexans Cat6 Kablo
Qport Cat6 Kablo

Son düzenleyen: Moderatör:
Nexans iyidir, kullanan birçok tanıdığım var, altyapısı iyi olanda hat zayıflaması 0.1’i bile gören oldu. RJ11 çakacaksınız.
Nexans almaya karar kıldım ozaman ancak Cat6'ya nasıl RJ11 çakacağım. Evde babam RJ45 çaktı daha önce ama Cat6 içinden çıkan bir sürü kabloyu RJ11'in içine nasıl takacağız? RJ11 Cat6'nın içindeki kabloları alacak kadar büyük değil.

RJ11 ile RJ12 aynı plastik ucu içeriyor sanırsam araştırmalarıma göre. Sadece 4 tane kablo çakarsanız RJ11; 6 tane kablo çakarsanız RJ12 diye isimlendiriliyor, yanlış mıyım? Siz mavi ve mavi-beyaz çakmamı söylüyorsunuz ama RJ11'de 4 adet kablo çakılı. Bu kafamı karıştırdı benim. :/

Ve ankastre kutuma 2 adet renkli kablo bağlanabiliyor. Yani kutuya 2 adet kablo bağlayıp modeme gelen kablo ucundaki RJ11'e 4 adet mi kablo bağlayacağım anlayamadım kafam karıştı. :/

rj1112.png

Son düzenleme:
Tam olarak teknik bilgim yok fakat çakın zarar gelmez. En fazla boşta kalır. Bunu kısa devre vb. bir durum olmayacağını ve doğru çakacağınızı düşünerek yazıyorum.

Tam olarak teknik bilgim yok fakat çakın zarar gelmez. En fazla boşta kalır. Bunu kısa devre vb. bir durum olmayacağını ve doğru çakacağınızı düşünerek yazıyorum.
Boşta kalır diyorsunuz ama RJ11'e 4 kablo bağladığımızda en ortadaki 2 kabloyu mu ankastreye bağlayacağız yoksa farklı bir yöntem mi var? Yani benim hiçbir bilgim olmadığı için ne yapacağımı kesin olarak anlamak istiyorum. :/

Boşta kalır diyorsunuz ama RJ11'e 4 kablo bağladığımızda en ortadaki 2 kabloyu mu ankastreye bağlayacağız yoksa farklı bir yöntem mi var? Yani benim hiçbir bilgim olmadığı için ne yapacağımı kesin olarak anlamak istiyorum. :/
Ben bir an dalgınlıkla ev içi (2 ucu da jacklı) sandım kusura bakmayın. Ankestreyi açınca büyük ihtimal anlarsınız, uçları da eski kabloya göre taktınız mı olur biter işte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı