Apartmanda Fiber Kutusu

isimyokkk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 yıl önce Superonline'a geçtim ADSL'ine yeni öğrendim buraya sanırım Türk Telekom fiber altyapı yapmış 1 sene sonra Telekom'a geçicem ancak şöyle bir kafamda soru var. Telekomu arayıp sorgulattım apartmanımda fiber altyapı var mı diye 100 Mbps'ye kadar destekliyor dediler ancak benim apartmanımda fiber kutusu falan yok, benim bildiğim kadarıyla olması gerek?

Telekom bana yalan mı söylüyor, yoksa bilmediğim bir şey mi var? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Örneğin bizim apartmanda ortak telefon kutusu binaya ilk girişte sol üstte kare kutu şeklindedir, Türk Telekom Fiber İnternet yazılı daha büyük pano şeklindeki kutu ise en alt zeminde, kalorifer dairesi kapısının hemen solunda yer alıyor. Keşfetmem de şöyle oldu; apartmanın makine dairesindeki ana su kollektörü patlayıp, su sızdırıp bodrumdaki (Sığınaktaki) alt zemini tamamen su basınca bu zemine merdivenlerden inince (Aslında panikli ve tam suyun ses kaynağını araştrma maksatlı olarak) bu büyük panoyu tesadüfen o gün farkedebilmiştim. Belki binanın gözden kaçan veya göze kolayca görünmeyen bir yerinde kurulmuş olabilir. Kolay gelsin.

Türk Telekom VDSL tarifelere Hipernet adını verir. Fiber ve Hipernet ayrı tarifelerdir. Apartmanda fiber kutusu yoksa büyük ihtimalle mahallede ortak ve bakır ile verilen fiber vardır. Bir çok fiber türü mevcut. Ortak alanlarda fiber dolaplar bulunur ve oradan bakır ile hanelere verilir. Apartmanda kutu yoksa büyük ihtimal sizin böyledir.

Bugün şansa bakın ki sokağımızın girişinde çalışma vardır rahatsızlık verdiğimizi için özür dileriz gibisinden bir şey koymuşlar yolu kapatmışlar apartmanın önünde fiber kablolar çekildi ama apartmanı ellemeyip gittiler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı