Türk Telekom fiber internet kutusu aktifleşme süreci

nuhcanatar

Decapat
Merhaba, 5 şubat cumartesi günü Türk Telekom ait bir kamyonette 3 -4 kişi inip yaşadığım binanın önündeki rögar kapağını kaldırdıp altından bizim binaya fiber kablo çektiler ve 29 Mart da ise iki Türk Telekom arabası gelip yine aynı şekil çekilen kabloları çıkardılar. Birisi elinde pense vb aletlerle bir şeyler yaptı. Diğeri binanın içine girdi kutu taktı akşama doğru bir daha geldiler. Gene uğraştılar sonra gittiler. Akşamlayın aşağı inip gezceğim sırada binada kutuyu gördüm merak edip içini açtım. Kutunun içinde turuncu kablo ile her dairede bulunan sarı kabloları bir ufak bir alete bağlamışlar. Ne olduğunu bilmiyorum ama aradan o zaman geçti ve hala altyapı sorgulama yaptığımda gözükmüyor. Nedense bu süreç daha ne kadar uzayacak. Acaba bileniniz var mı ya da benim bilmediğim bir mevzumu var?

Dosya Ekleri

• IMG-20220329-WA0002.jpeg
    IMG-20220329-WA0002.jpeg
    38,9 KB · Görüntüleme: 242
Son düzenleyen: Moderatör:
Dairelerinize sarı kablo çekilecek. Çekildikten sonra GPON vasıtasıyla istediğiniz zaman internet bağlantısı Çin başvurabilirsiniz. ( genelde kapıya kadar çekilir, başvurudan sonra GPON ile birlikte dairenizin içine taşınır.)

Bizim evin içerisinde Türk Telekom fiber kablo döşedi fakat, 2-3 ay bekledik hala evimizin girişine fiber kutusu bile konmadı. Hala bekliyoruz. Neden bu kadar bekletiyorlar ki? Santral şefine sorduğumuz zaman, 1 ay sonra halledilecek demişti.

Dairelerinize sarı kablo çekilecek. Çekildikten sonra GPON vasıtasıyla istediğiniz zaman internet bağlantısı Çin başvurabilirsiniz. ( genelde kapıya kadar çekilir, başvurudan sonra GPON ile birlikte dairenizin içine taşınır.)
Hocam o dediğinizden var yazdığım yazıyı okuduğunuza eminmisiniz?
Bizim evin içerisinde Türk Telekom fiber kablo döşedi fakat, 2-3 ay bekledik hala evimizin girişine fiber kutusu bile konmadı. Hala bekliyoruz. Neden bu kadar bekletiyorlar ki? Santral şefine sorduğumuz zaman, 1 ay sonra halledilecek demişti.
Sıraya almışlardır sizin binayı sırayla geliyormuş bende aynı şeyi yaşadım bide kalabalık bi şehirse işiniz zor

Hocam o dediğinizden var yazdığım yazıyı okuduğunuza eminmisiniz?

Sıraya almışlardır sizin binayı sırayla geliyormuş bende aynı şeyi yaşadım bide kalabalık bi şehirse işiniz zor
Kalabalık şehirde yaşamıyorum. Aydın'ın Didim ilçesinde yaşıyorum. Özellikle kış ve ilkbahar ayları burada maksimum nüfus 60.000 falan. Bulunduğum sokakta ise benden başka internet kullanan kişi sayısı da oldukça düşük. Etrafımda sadece 3-4 Wi-Fi var.

Kalabalık şehirde yaşamıyorum. Aydın'ın Didim ilçesinde yaşıyorum. Özellikle kış ve ilkbahar ayları burada maksimum nüfus 60.000 falan. Bulunduğum sokakta ise benden başka internet kullanan kişi sayısı da oldukça düşük. Etrafımda sadece 3-4 Wi-Fi var.
Allah sabır versin ne diyelim umarım sizede internet gelir

Apartmana kutuyu apartman yöneticisinin istemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla. Hattı Telekom döşüyor.

Apartmana kutuyu apartman yöneticisinin istemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla. Hattı Telekom döşüyor.
Biz kirada oturuyoruz zaten. Apartmanın sahibi yaşlı bir adam. Ona ulaşacaklar mıdır? Ulaşamazlarsa, nasıl ilerletecekler ki işi? Apartman sahibi hastanelik olmuştu en son yanlış hatırlamıyorsam. Kendisi de Didim'de yaşamıyor, İzmir'de yaşıyor. 15 Senelik 3 katlı bir apartmanda oturuyorum. Ev fena küf kaplıyor ve nedense tavanda çatlak var.

Bizim bina yeni bizimde yöneticimiz var ama o bir şey istemedi halde kablo çekildikten 1 ay sonra adamlar damladı bize kutu takmaya emme

Hocam yazıda yazdığınız gibi her işlem için farklı bir eleman geliyor. O yüzden bu işlemler uzun sürüyor. Sabırla beklemeye devam edin. İşlemlerin hızlandırılması için Telekom CEO'suna mail atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı