Apartmanda paylaşılan internette ping sorunu

Daha fazla  
Merhaba benim sorunum ping ve anlamadığım bişey...

Evet ilk önce interneti nasıl aldığımı belirteyim belki ondan kaynaklıdır. 5 katlı apartmanın çatısında bir kutu var adını bilmiyor 10 tane ethernet kablosu takılı ve ordan 10 daireye de ethernet kablosu ile internet gönderiliyor. Yani benim internetimi apartmandaki herkez kullanıyor.

Evet gelelim sorunuma oyunlarda genellikle 160'ın üstünde pingim oluyor, 60-70 lere düştüğünde ise oyunlarda anlamadığım saçma sapan hatalar oluyor. Mesela rocket leagueden örnek vereyim. Sola gitmek istiyorum araba sağa doğru ışınlanıyor sonra yerine geliyor sağ tık ile vuruş yapıcam araba saçma sapan dönüyor falan çok sinir bozucu şeyler oluyor.

Arkadaşlarıma nasıl düzeltirim diye sorduğumda ise ''modem al bi komşun ile kullan en azından 10 kişi ile birlikte kullnamaktan iyidir'' dedi çoğu ama TTNET gibi internet veren markaların çoğundan borcumuz var ve bize internet vermiyorlar. Ne kadar araştırsam da nasıl cözüceğimi bulamadım.

Cevaplarsanız sevinirim.

capture_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığınız durum çok normal. Uplaod hızı 1 Mbit bile olmayan ADSL tarifelerle 10 kişi internet paylaşarak tabii ki oyun oynayamazsınız. Kendi üzerinize ait ve kimseyle paylaşmak zorunda kalmadığınız bir aboneliğiniz olmalı.
Zaman zaman bu bile yetmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı